Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Kwi
05

Kredyt, z którym można więcej

Każdy z nas ma różne wydatki, które chce, lub wręcz musi zrealizować. Czasem pojawia się jednak pewien problem. Otóż posiadane środki są niewystarczające do tego, aby można było te wydatki zrealizować. Rozwiązaniem jest rzecz jasna oszczędzania na te wydatki, ale nie zawsze jest to rozwiązanie dobra, bo zwyczajnie brakuje czasu na zebranie potrzebnej kwoty. Można jednak sytuację trochę odwrócić najpierw uzyskując środki i realizując wydatek, a dopiero później spłacać pożyczone środki. Jedną z najpopularniejszych form takiego pożyczania pieniędzy jest bankowy kredyt gotówkowy. Oczywiście jest to rozwiązanie, które kosztuje, bo do pożyczonej kwoty trzeba jeszcze dodać odsetki. Jednak mimo ponoszenia dodatkowych kosztów jest to z pewnością w wielu przypadkach rozwiązanie opłacalne, a o tej opłacalności decyduje właśnie możliwość realizacji pilnych wydatków w odpowiednim terminie, dzięki nawigacjafinansowa.pl uda Ci się wziąć kredyt i spełnić marzenia.

Koszty kredytu?

Kredyt gotówkowy jest bardzo popularny, a co za tym idzie również oferta banków jest bardzo szeroka. Jest to niewątpliwa zaleta, ponieważ można wybrać najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb opcję kredytową. Z drugiej strony jest to pewnego rodzaju utrudnienie, gdyż przy takiej ilości ofert można się troch ę pogubić. Z tego powodu szukając odpowiedniej oferty trzeba po prostu wiedzieć, czym się kierować. Podstawowym i oczywistym kryterium, jakim powinno się kierować szukając dobrej oferty kredytowej są koszty kredytu, które rzecz jasna powinny być jak najniższe. Na koszty te składa się przede wszystkim oprocentowanie, ale znaczenie mogą mieć również różnego rodzaju opłaty prowizyjne, czy manipulacyjne. Co więcej w zależności od wybranej opcji koszty kredytu mogą się nieco zmieniać w zależności od wybranej opcji i różnych warunków. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w przypadku kredytów ze zmiennym oprocentowaniem lub kredytów gotówkowych zaciągniętych w obcej walucie. W pierwszym przypadku oprocentowanie zmieniać się będzie w zależności od zmian wysokości stóp procentowych. Wysokość tych stóp jest bowiem generalnie składową wysokości oprocentowania kredytu (oprócz marzy banku). Podwyżka stóp procentowych w przypadku zmiennego oprocentowania oznaczać będzie droższy kredyt, a ich obniżka przeciwnie. Aby zabezpieczyć się przed takimi zmianami można wybrać ofertę ze stałym oprocentowanie. Jeśli zaś chodzi o kredyty walutowe, to tu głównym czynnikiem mającym wpływ na zmianę wysokości kosztów kredytu jest kurs danej waluty.

Warunki spłaty

To, jak dużym obciążeniem będzie spłata kredytu zależy nie tylko od wysokości jego kosztów. Duże znaczenie ma również to, jak sama spłata ma wyglądać. Chodzi tu przede wszystkim o ilość oraz wysokość rat kredytu gotówkowego. To, jaka opcja będzie najlepsza będzie w dużej mierze podyktowane możliwościami i preferencjami kredytobiorcy. Dla jednych lepszych rozwiązaniem będzie opcja z większymi ratami, ale umożliwiająca szybszą spłatę kredytu, ponieważ ilość rat będzie mniejsza. Inni zaś bardziej będą potrzebowali niższych rat, które nie będą w zbytnim stopniu uszczuplać ich miesięcznego budżetu. Wybór różnego rodzaju opcji jest dość duży na rynku, ale warto też zwrócić uwagę na te, które umożliwiają indywidualne ustalenie warunków spłaty kredytu. Będzie to z pewnością opcja najbardziej optymalna. Można też podzielić oferty na te z ratami równymi, czyli wszystkimi o takiej samej wysokości, jak i z ratami malejącymi. W tym drugim przypadku odsetki są po prostu naliczane od wysokości kapitału, który pozostał do zapłacenia. To zaś powoduje, że w trakcie sukcesywnej spłaty kredytu kolejne raty będą coraz niższe.