Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Paź
02

Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to dość poważna sprawa dlatego tej de czyj nie powinniśmy podejmować zbyt pochopnie, należy ją dokładnie przeanalizować. Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego musimy wiedzieć, że największy wpływ na całkowity koszt kredytu gotówkowego mają trzy czynniki: oprocentowanie, prowizja i raty kredytowe, a zatem warto jest zapoznać się dokładnie z analizą wszystkich tych czynników. Wszystkie te elementy mogą być ujęte w większości kalkulatorów kredytów gotówkowych.

  • oprocentowanie – jest to jednorazowa opłata pobierana przez bank w momencie wypłacania pieniędzy. Jest to nic innego kwota jaką klient płaci bankowi za udzielenie kredytu.
  • prowizja – jest to jednorazowa opłata pobierana przez bank w momencie wypłacania kredytu. To kwota jaką płaci bankowi za udzielenie kredytu gotówkowego.
  • raty kredytowe – składają się z części odsetkowej oraz kapitałowej. W przypadku kredytu gotówkowego, konsument może się zdecydować na raty równe lub malejące.

Kredyt gotówkowy wiąże się też z innymi kosztami o których warto również wspomnieć one także mogą mieć znaczący wpływ na wysokość Rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Do takich czynników należą przede wszystkim:

  • okres spłaty kredytu – długi termin spłaty kredytu gotówkowego w dość znaczący sposób wpływa na wysokość kosztów kredytowych, im dłużej będziemy spłacać kredyt tym będzie on dla nas droższy,
  • ubezpieczenie kredytu gotówkowego – to zabezpieczenie banków na wypadek gdyby kredytobiorca nie był w stanie samodzielnie spłacić zaciągniętego kredytu, w niektórych przypadkach ubezpieczenie jest obowiązkowe w innych dobrowolne,
  • karencja w spłacie kredytu – jest czasowym zawieszeniem konieczności spłaty części kapitałowej raty kredytu gotówkowego. Aby z niej skorzystać musimy złożyć odpowiedni wniosek
  • wakacje kredytowe – są możliwością zawieszenia spłaty kredytu gotówkowego na określony czas (np. jeden miesiąc w ciągu roku lub przez kilka miesięcy raz na kilka lat). Aby móc skorzystać z tego udogodnienia również powinniśmy złożyć odpowiedni wniosek.

Porównanie i kalkulacja kredytów

Decydując się na zaciągnięcie kredytu powinniśmy zadać sobie pytanie, w jaki sposób najprościej zaciągnąć kredyt przez internet? Oczywiście najlepiej jest to zrobić za pomocą wybranej porównywarki kredytów gotówkowych. Kalkulator pozwala w prosty i szybki sposób znaleźć znakomitą ofertę kredytową, taką która spełni wszystkie nasze oczekiwania, ale tez możliwości. Z takiej porównywarki możemy skorzystać bez wychodzenia z domu możemy to zrobić w każdej chwili przez Internet wpisując tylko kilka czynników które są dla nas najistotniejsze. Porównując ze sobą oferty najlepiej jest porównać kilka ofert z różnych banków, mimo że początkowo oferty te mogą nam się wydawać podobne do siebie w rzeczywistości może okazać się że różnią się one pod wieloma istotnymi kwestiami. W tej kwestii nie warto podejmować pochopnych decyzji.