Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Lut
18

Kredyty na dowód - czy to dobre rozwiązanie?

Oferty kredytów na dowód pojawiają się coraz częściej jednak czy zawsze są one tak jak to jest reklamowane?

Kredyt na dowód jest łatwym celem dla ludzi, którzy nie mają stałej pracy czy też ich zarobki pochodzą z innego źródła, które nie jest na papierze. Obecnie coraz więcej banków ma świadomość tego że ich klienci mają dochody, jednak nie jest zatrudnienie na etacie i dlatego nie mogą okazać zaświadczenia o zarobkach. Dlatego też kredyty na dowód coraz częściej pojawiają się w ich ofercie i przede wszystkim są dostępne dla znacznie szerszego grona odbiorców. Zazwyczaj jednak osoby które na taki kredyt się decydują, nie mogą liczyć na to że otrzymają wysoką sumę. Wiele banków ustala sobie dzisiaj próg, do którego udzielają takich kredytów na 10 tysięcy złotych, co wprawdzie nie jest zbyt małą sumą, jednak na pewno także dla wielu osób nie będzie wystarczającą. Obecnie bardzo popularne stało się aby tego typu kredyty otrzymywać online, a ściślej mówiąc w taki właśnie sposób składać wnioski o ich przyznanie. Wejdź na 17bankow.COM i znajdzieź najlepszy kredyt dla siebie.

Składając taki wniosek drogą internetową dostaniemy odpowiedz czy przyznano nam kredyt w ciągu paru minut, dlatego zdaniem bardzo wielu osób jest to naprawdę dobra forma udzielania pożyczek i wspaniała praca kompetentnych pracowników danego banku, bo jak wiadomo takie pieniądze pożycza też bank. Taki wniosek jest banalnie prosty do wypełnienia także żaden klient nie będzie miał z tym najmniejszego problemu, jednak w razie wątpliwości zazwyczaj zawsze możemy skorzystać z pomocy banku i ich podpowiedzi. Gdy jednak decydujemy się właśnie na takie kredyty na dowód, musimy pamiętać o tym, że na pewno ich oprocentowanie będzie wyższe niż innych kredytów. Banki bowiem przed udzieleniem kredytu sprawdzają tak zwane ryzyko kredytowe, które w przypadku takich właśnie produktów jest dość wysokie. Dlatego też banki udzielając ich decydują się na wyższe oprocentowanie.

Gdy chcemy znaleźć najlepsze oferty tego typu można to zrobić bez problemu na przykład w Internecie. Jest bardzo wiele stron, na których szybko można zapoznać się z ofertami, jak też bez problemu możemy wyszukać je, podając jedynie nasze kryteria spośród wielu dostępnych. To na pewno skraca czas wyszukanie idealnej oferty i często także złożenia wniosku. Jeżeli bowiem konkretny bank umożliwia jego wypełnienie online, najczęściej z takiej właśnie strony bez trudu możemy się przenieś bezpośrednio do wypełnienia wniosku, lub też przejść do strony banku, który taki właśnie kredyt oferuje. Dlatego tez na pewno nie dziwi fakt, że takie właśnie porównywarki kredytów z każdym rokiem odwiedza online coraz więcej osób.

Lut
02

Lokaty z funduszem

Receptą na niskie zyski z lokat miały być lokaty połączone z funduszem. Bankowe reklamy kuszą potencjalnych inwestorów zyskami rzędu nawet 10 %. W efekcie trudno z tego typu oferty nie skorzystać. Czy jednak rzeczywistość odpowiada temu co zawarte jest w bankowych reklamach?

Na czym polegają lokaty z funduszem

Gdy tylko oprocentowanie tradycyjnych lokat bankowych idzie w dół, można zauważyć wzmożone zainteresowanie lokat połączonych z funduszami. Rzeczywiście średnie oprocentowanie wynoszące zaledwie 3,1 % jest mało kuszące dla zdecydowanej większości inwestorów. Trzeba jednak dodać, że jeśli chodzi o inwestowanie Polacy są tradycjonalistami. Nawet znikome zyski nie są w stanie odstraszyć ich od lokat bankowych. Lokata równa się bezpieczeństwo, czego nie można powiedzieć o inwestycjach w fundusze. Owszem zyski mogą być zaskakujące wysokie. Banki musi jednak informować swoich Klientów o ryzyku, gdy fundusz zostanie wybrany nieprawidłowo nie tylko możemy zapomnieć o potencjalnych zyskach. Możemy nawet stracić część kapitału.

Duży zysk- duże ryzyko

W przypadku nieco mniej ryzykownych funduszy należy pamiętać, że część zysków może zostać zjedzona przez koszty związane z obsługą tego instrumentu finansowego. Najczęściej bezpieczne lokaty bankowe łączone są z agresywnymi funduszami. W efekcie to na ile procent oprocentowana jest lokata ma marginalne znaczenie. Najważniejsze przy obliczaniu zysku z lokaty będzie ten wypracowany przez fundusz. Gdy mowa o lokatach krótkoterminowych okazuje się, że zyski z lokaty nie są w stanie pokryć kosztów związanych z kupnem jednostek uczestnictwa.

Koszty obsługi funduszu

Banki często zapominają wspomnieć, że połączenie funduszy inwestycyjnych z lokatą oznacza konieczność wykupienia jednostek uczestnictwa. Deponując połowę z kwoty 10 000 zł na kilkumiesięczną lokatę oprocentowaną na 5 % a drugą połową na fundusz z 1,5 % opłatą tracimy kilkadziesiąt złotych już na początku. Co więcej po kilku miesiącach może się okazać, że fundusz inwestycyjny przynosi starty. W efekcie tracimy nie tylko na opłaty dystrybucyjne ale nawet część kapitałową. Naszej sytuacji nie uratują nawet potencjalne zyski z lokaty terminowej.

Dywersyfikacja środków

Powyżej mowa o agresywnych funduszach inwestycyjnych lokujących pieniądze w akcje. Zdecydowanie bezpieczniejszym połączeniem jest lokata z funduszem inwestującym w Obligacje Skarbu Państwa. Nadal jednak pojawia się problem stosunkowo niewielkich zysków. Dlatego zaleca się dywersyfikację środków. Lokata połączona z funduszem nadaje się do tego idealnie. Połowa środków zamrożonych jest na lokacie, połowa zainwestowana w bardziej ryzykowne fundusze akcji.