Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Paź
21

Dobry kredyt i jego cechy

Dzisiaj na pewno dostęp do kredytów gotówkowych jest o wiele łatwiejszy niż kilka lat temu.

Kredyty gotówkowe można obecnie wziąć niemalże w każdej chwili, zawsze jeżeli tylko ich potrzebujemy. Często to my jako klienci wskazujemy określoną kwotę, jaką przyzna nam bank. Kredyt taki można wziąć na bardzo różnorodnych warunkach , jeżeli mowa o tym, o to na ile i jaką kwotę. Jednak nie zawsze mamy pewność, że dostaniemy tyle, ile nam potrzeba i sobie życzymy. Zależy to od tego ile zarabiamy i także od tego, czy mamy inne zobowiązania finansowe, jak właśnie kredyty. Jeżeli chodzi o dużą sumę na przykład na kupno swojego mieszkania czy też kupienia sobie nowego środka transportu, powinniśmy się liczyć z tym że nasze zarobki muszą być wystarczające na spłatę kredytu oraz innych zobowiązań. Niestety, za wygody się płaci, a jeżeli nie mamy wystarczającej sumy gotówki, to często jedyną opcją jest wzięcie kredytu gotówkowego, który nam to ułatwi i pozwoli spełnić marzenia.

Jak najkorzystniej jest spłacać kredyt?

Kredyty mogą być spłacane ratami malejącymi lub też stałymi, często to klient decyduje o tym, które dla niego będą najlepsze. Kredyty z malejącymi ratami zazwyczaj bierze się w takiej sytuacji, kiedy to możemy na początku spłacać dużą sumę, a z czasem z ubiegu lat ta rata nam się będzie coraz bardziej zmniejszać. Raty stałe natomiast mają to do siebie, że nie zmieniają się z upływem czasu, tylko przez cały okres spłaty ich wysokość jest niezmienna. W każdym z banków, jeżeli chodzi o przyznawanie kredytów, jest inna stopa procentowa, więc należałoby najpierw zapoznać się z ofertą banku i zorientować się gdzie zaciągnięcie kredytu będzie najkorzystniejsze, czyli p prostu gdzie będzie najtaniej. Ważne jest zapoznanie się z warunkami, jakie zawiera umowa z bankiem, bo jak wiadomo trzeba się zabezpieczyć też przed różnymi sytuacjami życiowymi, z jakimi możemy się spotkać, na co dzień czy to też nawet ze śmiercią.

Zabezpieczenia kredytów stosowane przez bank

Często więc taki kredyt musi zostać zabezpieczony przez bank w przypadku takich niespodziewanych zdarzeń, w których kredytu nie będziemy w stanie spłacać. Zazwyczaj jest to po prostu możliwość ubezpieczenia kredytu. Aby ułatwić klientom podpisanie takiego zobowiązania, składka za ubezpieczenie jest doliczana do wysokości zaciąganego zobowiązania, dzięki czemu jej zapłata nie sprawia zbyt wielkiego kłopotu. Warto zdecydować się na taką opcję zwłaszcza w momencie, gdy decydujemy się na kredyt w dużej wysokości i na długi okres czasu. Ubezpieczenie bowiem często chroni nie tylko od śmierci, ale także od utraty pracy.

Wrz
01

Jak zwiększyć szansę na uzyskanie kredytu gotówkowego?

Problem z uzyskaniem kredytu gotówkowego ma każdego dnia wielu Klientów banków, którzy otrzymują odmowy, częstokroć nie wiedząc, jaka jest tego przyczyna. My również możemy znaleźć się w analogicznej sytuacji, że nasz wniosek zostanie odrzucony, zatem warto wiedzieć, jakie mogą być tego przyczyny. Postaramy się tutaj wskazać najczęściej występujące przyczyny odmowy udzielenia kredytu gotówkowego.

Kiedy bank może nam odmówić udzielenia kredytu?

Najczęstszą przyczyną, dla której otrzymujemy odmowy udzielenia kredytu gotówkowego jest to, że nie zapoznaliśmy się z podstawowymi wymogami stawianymi przez bank w stosunku do Klientów. Każdy bank stawia inne wymagania formalne w stosunku do Klientów, ale z reguły są to:

- odpowiedni dochód (wysokość, źródło),
- wiek - chodzi o minimalny i maksymalny wiek, w którym można ubiegać się o kredyt,
- zdolność kredytowa - czyli suma dochodów musi być wyższa o odpowiednią kwotę (w każdym banku jest inna) od kosztów.

Banki udzielając kredytu gotówkowego, weryfikują wnioskodawców w BIK-u, zatem jeżeli znajdujemy się w tej bazie lub innym rejestrze zadłużonych może to być również przyczyną odmowy udzielenia nam kredytu.

Możemy zwiększyć Swoje szanse na kredyt gotówkowy

Jeżeli mamy problem z uzyskaniem kredytu gotówkowego, w każdej chwili możemy udać się do wyspecjalizowanego doradcy finansowego, który dobierze dla nas najlepsze rozwiązanie, indywidualnie dopasowane do naszych możliwości i potrzeb. Wskaże on nam oferty, które są dla nas korzystne, z jakich warto skorzystać oraz podpowie, do którego banku nie mamy się po co w ogóle wybierać. Chcą zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego, nie warto działać samemu. Nie zawsze mamy wiedzę czego unikać, czego się wystrzegać, na jakie parametry oferty zwrócić uwagę, aby była ona dla nas po prostu opłacalna.

Chodząc samemu po bankach i otrzymując odmowy najczęściej korzystamy z kredytu w banku, który po prostu zdecyduje nam się go udzielić. Bierzemy pierwszy lepszy kredyt gotówkowy, który zostanie nam przyznany. Najczęściej nie jest to dobra oferta, a warto wiedzieć, że nawet drobna różnica w oprocentowaniu przez cały okres spłaty może przełożyć się na wysoką sumę.

Odpowiadając na pytanie, jak zwiększyć swoją szansę na uzyskanie kredytu gotówkowego trzeba stwierdzić, że jeżeli nie radzimy sobie sami z jego pozyskaniem, brakuje nam wiedzy i wskutek tego mamy z tym problemy, wówczas warto zwrócić się do doświadczonych specjalistów.

Maj
24

Kredyt gotówkowy wsparciem w okresie świątecznym.

Święta to czas spotkań z rodziną i najbliższymi osobami. To czas, który powinien charakteryzować się spokojem, radością, wzajemną miłością i oczywiście harmonią. Niestety nie zawsze tak jest a przyczyną tego, że nie zawsze tak jest, może być brak pieniędzy, innymi słowy wszelakie problemy finansowe. Tego typu sytuacje są zmorą dla wielu Polskich rodzin, które nagle uświadamiają sobie, że przecież zaczyna im brakować pieniędzy i zbliżające się święta wcale nie będą synonimem relaksu i miłości a niepewności i zmartwień. Co więc w takiej sytuacji robić, jak można zaradzić tego typu wydarzeniom w naszym życiu? Zwłaszcza, że przecież święta nie zdarzają się często, to też warto zrobić wszystko by, gdy już nadejdą były udane i radosne. Tutaj z pomocą przychodzi nam kredyt gotówkowy i banki oferujące właśnie tę formę kredytu. Ogromnym plusem i zaletą tej formy kredytowania jest to, że możemy w bardzo szybkim czasie otrzymać pieniądze z tytułu przyznanego kredytu gotówkowego. Należy także zaznaczyć, że zbędne formalności i cała biurokracja omijają szerokim łukiem kredyty gotówkowe, a to doskonała informacja dla każdego a w szczególności dla osób starszych.

Pamiętajmy też o tym, że brak pieniędzy w okresach świątecznych to nic dziwnego. Dlatego nie popadajmy w zamęt i depresję, ale działajmy po przez sięgnięcie po kredyt gotówkowy. Mało tego, okres świąteczny można w pewnym sensie nazwać maratonem świątecznym, tak właśnie tak, maratonem świątecznym. Na ów maraton składa się wigilia, mikołajki, Boże narodzenie, i oczywiście sylwester a także nowy rok. Te okazje nie są tanie, to też może się okazać, że po prostu zabrakło nam pieniędzy, to normalne. Tego typu sytuacje bardzo często mają miejsce w Polskich rodzinach.

Należy także pamiętać o tym że kredyt gotówkowy uratował w pewnym sensie już nie jedna święta w Polskich rodzinach i za pewne jeszcze nie jedne uratuje w przyszłości. My także, jeżeli tylko zaistnieje taka potrzeba i nagle okaże się, że zaczyna brakować nam pieniędzy, skorzystajmy z kredytu gotówkowego, to narzędzie ekonomiczne, które z pewnością pomoże nam pokonać wszelkie problemy finansowe, ale i nie tylko finansowe. Do tego uratuje nasze wymarzone święta.

Kwi
13

Różnica między pożyczką a kredytem gotówkowym

Matematyka już w podstawówce uczy nas, że kwadrat jest prostokątem, ale prostokąt nie koniecznie musi być kwadratem. Jednak znajomość produktów bankowych w polskich społeczeństwie nie jest już aż tak dobra i większość Polaków nie wie, że pożyczka nie jest kredytem, choć w pewnych momentach mogą istnieć istnieć przesłanki, aby kredyt spełniał warunki charakteryzujące pożyczkę. Najogólniej rzecz biorąc, dla banków są to dwa odmienne produkty, a tutaj możesz zobaczyć co to pożyczka http://www.okasa.pl/.

Pożyczka i kredyt gotówkowy mają wspólną cechę – są produktem dla doraźnych potrzeb finansowych. Jednak ich różnice będą zawierać się już w okresie spłaty czy instytucją, które mogą je udzielać.

Kto może udzielić

Kredyt gotówkowy to domena instytucji czy podmiotów, które działają w oparciu o prawo bankowe. Antagonistycznie pożyczka, może zostać udzielona nie tylko przez bank, ale przykładowo także osoba fizyczna, a w tym momencie strony obowiązuje prawo cywilne.

Na co przeznaczyć i czyje są pieniądze

Kolejną różnicą, jaką charakteryzuje się kredyt gotówkowy i pożyczka gotówkowa, to zagadnienie dowolności przeznaczenia uzyskanych pieniędzy. W przypadku kredytu, umowa reguluje cel, na który zostanie przeznaczona uzyskana kwota pieniężna. Jeżeli cel nie zostanie zrealizowany zgodnie z umową, podmiot bankowy może żądać spłaty w trybie natychmiastowym. Pożyczka z kolei nie zawiera obostrzeń związanych z celem i może zostać rozdysponowana w dowolny sposób. Prawnie rzecz ujmując uzyskane poprzez pożyczkę pieniądze należą do zaciągającego zobowiązanie, kiedy w przypadku kredytu jest to własność deponujących aktywa w danym banku czy instytucji finansowej działającej w oparciu o prawo bankowe.

Okres spłaty

Pożyczka gotówkowa to w zdecydowanej ilości przypadków krótszy interwał czasowy spłaty niż kredyt gotówkowy. W większości przypadków pożyczka to okres nie dłuższy niż dwanaście miesięcy i odstępstwo od tej zasady jest stosunkowo rzadkie. Kredyt oczywiście może być zaciągnięty przykładowo na okres jednego roku, ale jako produkt ulokowany jest w zdecydowanie dłuższych okresach spłaty poczynając od dwóch lat i wiele więcej.

Pożyczka jest produktem o wiele łatwiej dostępnym w odróżnieniu od kredytu. Powiązane jest to oczywiście zarówno regulacjami prawa bankowego, ale także przeważnie zdecydowanie większymi kwotami zaciągniętych zobowiązań. Oprocentowanie obu produktów może być bardzo różne i uzależnione jest od wielu determinantów, jednak jedynie pożyczka może istnieć pod względem prawnym w oprocentowaniu zerowym.

Lut
18

Dla zadłużonych

Wraz z biegiem lat dane są alarmujące, ponieważ rośnie liczba osób które są zadłużone. Wiadomo, że z jednej strony staramy się spłacać swoje zobowiązania, jednak z drugiej strony nie wszystko jest zależne właśnie od nas samych. Można więc śmiało stwierdzić, że w dużej mierze to właśnie my sami będziemy mogli podejść do tego wszystkiego w sposób kompleksowy. Jeśli widzimy, że co miesiąc mamy problem, ponieważ wysokość rat jest naprawdę bardzo duża to warto jest poszukać pomocy. Z drugiej jednak strony dla wielu osób problemem nie jest sama wysokość rat, ale ich ilość. Dlatego w takiej sytuacji również kredyt konsolidacyjny będzie się mógł sprawdzić. Dość częstym problemem osób zadłużonych jest to, że starają się unikać rozmów z bankiem. Wiadomo, że chowanie głowy w piasek nie jest w żaden sposób pomocne, a co najważniejsze bardzo często ma odwrotny skutek. Należy więc od samego początku pamiętać o tym, że pomimo wszystko bankowi również będzie zależało właśnie na tym byśmy spłacili swoje zobowiązanie. Z jednej strony oni z tego żyją, a z drugiej wiadomo, że w pewien sposób inwestują swoje pieniądze właśnie w nas, po czym w późniejszym czasie mają z tego zysk. Koniecznie więc należy pomyśleć właśnie o tym, jak to wszystko będzie mogło wpływać na nasz budżet domowy. Bardzo często jest on już w tak złej kondycji, że praktycznie taki kredyt wydaje się wręcz koniecznością. Nie od dziś wiadomo, że oprocentowanie kredytów bywa zróżnicowane. Należy więc od samego początku poszukać takiej konsolidacji, która sama w sobie nie będzie wiązała z sobą aż tak dużych kosztów. Wiadomo, że spłacanie jednej raty zamiast kilku to już spore ułatwienie, dzięki temu co jakiś czas można będzie w danym miesiącu spłacić dwie raty jednocześnie. Każdy ma jakieś swoje oczekiwania co do tego, jakiego typu pomoc od banku będzie mógł otrzymać. Jednocześnie z drugiej strony należy pamiętać właśnie o tym, że zadłużenie niektórych ludzi bywa dość duże. Warto jest o tym wszystkim pamiętać, by można było wiedzieć co należy zrobić w momencie gdy nam samym coś takiego się przytrafi. Już sama wiedza jest sporym ułatwieniem, jak i również daje wiele możliwości wyjścia z trudnej sytuacji.