Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Sty
05

PIT za rok 2016

Już tylko do końca miesiąca mamy czas aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Termin mija wraz z końcem kwietnia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób jest zainteresowanych wypełnieniem odpowiedniego PIT-u i złożeniu go w urzędzie.

Do rozliczenia podatkowego zobowiązany jest każdy, kto w ubiegłym roku otrzymywał wynagrodzenie. Aby pomóc osobom, które nadal nie wypełniły swojego PIT-u Ministerstwo Finansów uruchomiło specjalne infolinie. Dzięki temu dzwoniąc pod właściwy numer każdy podatnik otrzyma wskazówki jak wypełnić dokumenty, można zatem rozwiać swoje wątpliwości i skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów. Wyznaczono dwa terminy poprzedzające zakończenie okresy rozliczeniowego, 17 kwietnia oraz 24 kwietnia.

Więcej informacji na temat organizowanej akcji można uzyskać na stronie internetowej mf.gov.pl gdzie znaleźć można dokładne numery telefonów oraz godziny w jakich odbywają się dyżury.

Warto także pamiętać, że posiadając dostęp do internetu mamy możliwość wypełnić PIT dzięki systemowi online. Wysłanie e-deklaracji jest honorowane w taki sam sposób jak tradycyjnych dokumentów. Jest to jednak bardzo wygodny sposób dzięki któremu unikniemy kolejek i straty czasu w Urzędzie Skarbowym. Aby wypełnić i złożyć PIT przez internet wystarczy wejść na stronę e-deklaracje.gov.pl.