Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Wrz
01

Jak zwiększyć szansę na uzyskanie kredytu gotówkowego?

Problem z uzyskaniem kredytu gotówkowego ma każdego dnia wielu Klientów banków, którzy otrzymują odmowy, częstokroć nie wiedząc, jaka jest tego przyczyna. My również możemy znaleźć się w analogicznej sytuacji, że nasz wniosek zostanie odrzucony, zatem warto wiedzieć, jakie mogą być tego przyczyny. Postaramy się tutaj wskazać najczęściej występujące przyczyny odmowy udzielenia kredytu gotówkowego.

Kiedy bank może nam odmówić udzielenia kredytu?

Najczęstszą przyczyną, dla której otrzymujemy odmowy udzielenia kredytu gotówkowego jest to, że nie zapoznaliśmy się z podstawowymi wymogami stawianymi przez bank w stosunku do Klientów. Każdy bank stawia inne wymagania formalne w stosunku do Klientów, ale z reguły są to:

- odpowiedni dochód (wysokość, źródło),
- wiek - chodzi o minimalny i maksymalny wiek, w którym można ubiegać się o kredyt,
- zdolność kredytowa - czyli suma dochodów musi być wyższa o odpowiednią kwotę (w każdym banku jest inna) od kosztów.

Banki udzielając kredytu gotówkowego, weryfikują wnioskodawców w BIK-u, zatem jeżeli znajdujemy się w tej bazie lub innym rejestrze zadłużonych może to być również przyczyną odmowy udzielenia nam kredytu.

Możemy zwiększyć Swoje szanse na kredyt gotówkowy

Jeżeli mamy problem z uzyskaniem kredytu gotówkowego, w każdej chwili możemy udać się do wyspecjalizowanego doradcy finansowego, który dobierze dla nas najlepsze rozwiązanie, indywidualnie dopasowane do naszych możliwości i potrzeb. Wskaże on nam oferty, które są dla nas korzystne, z jakich warto skorzystać oraz podpowie, do którego banku nie mamy się po co w ogóle wybierać. Chcą zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego, nie warto działać samemu. Nie zawsze mamy wiedzę czego unikać, czego się wystrzegać, na jakie parametry oferty zwrócić uwagę, aby była ona dla nas po prostu opłacalna.

Chodząc samemu po bankach i otrzymując odmowy najczęściej korzystamy z kredytu w banku, który po prostu zdecyduje nam się go udzielić. Bierzemy pierwszy lepszy kredyt gotówkowy, który zostanie nam przyznany. Najczęściej nie jest to dobra oferta, a warto wiedzieć, że nawet drobna różnica w oprocentowaniu przez cały okres spłaty może przełożyć się na wysoką sumę.

Odpowiadając na pytanie, jak zwiększyć swoją szansę na uzyskanie kredytu gotówkowego trzeba stwierdzić, że jeżeli nie radzimy sobie sami z jego pozyskaniem, brakuje nam wiedzy i wskutek tego mamy z tym problemy, wówczas warto zwrócić się do doświadczonych specjalistów.