Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Lis
13

Najlepsze lokaty na kwotę 50 000 złotych.

Lokata na kwotę pięćdziesięciu tysięcy złotych jest już lokatą, która może dać nam całkiem przyzwoite zyski. Taką kwotę jednam nie każdy ma i nie jest łatwo ją uzbierać. Może jednak zdarzyć się sytuacja, kiedy uda nam się sprzedać coś droższego i tym samym będziemy mieć dodatkowe pieniądze na koncie. Mając większą sumę, która przez następne kilka miesięcy nie będzie nam potrzebna warto zastanowić się nad wpłatą pieniędzy na lokatę. Jest to obecnie najbezpieczniejsza forma oszczędzania, która daje zarobić, ale jednocześnie chroni nasze środki przed inflacją.

Oferty lokat w Idea Banku.

Naszą przygodę z lokatami zacznijmy od lokaty na nowe środki jaką oferuje nam Idea Bank. Wpłacając tutaj nasze pięćdziesiąt tysięcy złotych na jeden miesiąc osiągniemy zysk netto w wysokości 66,58 złotych. Tym samym bank zaoferuje nam oprocentowanie nominalne lokaty w wysokości 2%. Zakres kwoty na Lokacie NA NOWE ŚRODKI to przedział od 500 złotych, do kwoty aż 1 000000 złotych. Oferta skierowana jest do nowych i obecnych klientów banku, którzy nie muszą posiadać w nim konta. Możliwości założenia lokaty są dwie. Można ją założyć online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie przez cały okres trwania lokaty, a kapitalizacja odsetek ma miejsce na koniec okresu. Konsekwencją zerwania lokaty jest całkowita utrata odsetek jakie udało nam się do tej pory uzbierać. Bezpieczeństwo wkładu objęte jest gwarancją BFG. Jest to nie jedyna oferta ją znajdziemy w Idea Banku. Nasze pieniądze możemy wpłacić na miesiąc na lokatę skarbonkę z oprocentowaniem 1,85 złotych. Na tej lokacie zarobimy nieco mniej niż na poprzedniej, bo 61,58 złotych. Lokata SKARBONKA skierowana do nowych i obecnych klientów banku. Nie ma konieczności założenia konta w banku. Zakres kwot na lokacie to minimum pięćset złotych, a maksymalna kwota to okrągły milion złotych. Lokatę można założyć online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Stałe oprocentowanie i kapitalizacja odsetek na koniec okresu to gwarancja jaką daje nam bank. Możemy być też pewny, że są przewidziane konsekwencje zerwania lokaty, którymi jest całkowita utrata odsetek. Ta lokata jak i poprzednia objęta jest gwarancją BFG.

Na rok nasze pieniądze możemy ulokować w Nest Banku wybierając ofertę Nest Lokata Nowe Środki. Przy oprocentowaniu lokaty 2,2% po roku uda nam się zarobić 891 złotych. Kwota minimalna potrzebna do uruchomienia lokaty to jedyne tysiąc złotych, zaś maksymalna jaką można na tą lokatę wpłacić to kwota dwustu tysięcy złotych. Oferta skierowana jest zarówno do nowego jak i obecnego klienta banku. Można ją założyć w oddziale banku lub online bez wychodzenia z domu, ale bank wymaga od nas posiadania konta. Oprocentowanie lokaty jest stałe, a kapitalizacja odsetek ma miejsce na koniec okresu. Zerwanie lokaty jest równoznaczne z całkowitą utratą odsetek. Nasz wkład na lokacie objęty jest gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Wrz
29

Pożyczka i start-up. Od czego zacząć?

Gdy zaczynasz biznes, dostęp do finansowania to ogromna sprawa dla większości firm startowych. Ubieganie się o kredyty bankowe może być mylące i zastraszające - ale istnieją pewne środki, które można podjąć w celu zapewnienia, że ??aplikacja ma dużą szansę na zaakceptowanie.

Warto porozmawiać z ekspertem ds. Finansów w biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem pomocy początkującym firmom w dostępie do finansowania. Zapytaj go, jak firmy mogą poprawić swoje szanse na zdobycie finansowania dla firmy.

Wskazówki dotyczące uzyskiwania pożyczki bankowej

„Niestety, Twoja aplikacja o pożyczkę biznesową została odrzucona”. Wiele firm musi poznać tę zniechęcającą odpowiedź podczas ubiegania się o pożyczkę z banku. Wśród banków notuje się wysokie szanse na wniosek o kredyt, szczególnie jeśli chodzi o start-upy. Polskie banki przyjęły podejście o niskim ryzyku w odniesieniu do pożyczek dla początkujących lub małych przedsiębiorstw po tym, jak ich środki się zmniejszyły przez kryzysy finansowe.

Jednak nie wszystkie stracą. Jeśli możesz przedstawić jasny, atrakcyjny plan wspierany przez badania rynku, masz większe szanse na dostęp do finansów, które chcesz. Poniższe czynności pomogą Ci lepiej przygotować się podczas składania wniosku o pożyczkę.

Bądź klarowny w tym, czego chcesz

Zanim podejdziesz do banku po pożyczkę, powinieneś mieć jasność co do tego, do czego dokładnie będzie używana pożyczka. Jeśli nie masz jasności co do kwoty, którą wydasz, może to spowodować obciążenie dla firmy, ponieważ możesz pożyczyć więcej niż to, co jest wymagane.

Zacznij od rozważenia wszystkich wydatków i wypracuj kwotę, jakiej potrzebujesz. Nie bądź zbyt konserwatywny z twoimi obliczeniami - jeśli pożyczka jest za mała, może być konieczne ponowne składanie wniosków o więcej w przyszłości, a to może być kosztowne.

Następnie wypracuj rodzaj pożyczki, której potrzebujesz. Istnieje wiele rodzajów finansów w ofercie. Możesz rozważyć szukanie opcji finansowania pojazdów lub aktywów, jeśli chcesz kupić samochód lub sprzęt do prowadzenia działalności gospodarczej. Lub, być może szukasz kredytu obrotowego na pokrycie krótkoterminowego problemu przepływów pieniężnych. Im bardziej pożyczka odpowiada Twoim potrzebom, tym lepiej.

Przeglądaj opcje

W każdej transakcji biznesowej warto porównać opcje / oferty z różnych firm. To pomaga w wyborze transakcji, która jest najbliżej tego, czego szukasz. Tylko dlatego, że masz konto biznesowe lub osobiste w danym banku, to nie znaczy, że nie możesz szukać innych banków ani alternatywnych opcji finansowania.

Upewnij się, że zbadasz możliwości zabezpieczenia transakcji, która jest korzystna w dłuższej perspektywie przez zbadanie i porównanie różnych opcji. Sprawdź swoją ocenę kredytową. Aby upewnić się, że jesteś w pełni przygotowany, sprawdź swoje oceny kredytowe w witrynie internetowej agencji ratingowej. To naprawdę bardzo rozważne podejście w tym temacie.

Lip
14

Kredyt obrotowy

Każdy aktywny przedsiębiorca potrzebuje stałego dostępu do gotówki, aby móc bez przeszkód realizować swoje plany i inwestycje. Płynność finansowa to bardzo ważny element każdego przedsiębiorstwa i zależy od niego powodzenie firmy oraz jej utrzymanie się na rynku. Przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po kredyty obrotowe, które niestety nie zawsze okazują się być najlepszym rozwiązaniem.

Kredyty obrotowe skierowane są głównie do przedsiębiorców którzy szukają środków finansowych na bieżące potrzeby swojej firmy. Środki z kredytu obrotowego mogą być przeznaczone na dowolny cel, np. zakup towaru surowców, opłacenie zobowiązań, czy na inne wydatki. Kredyt obrotowy wykorzystywany jest również przez bardzo aktywnych przedsiębiorców którzy z uwagi na brak środków nie chcą przegapić nadarzających się okazji biznesowych. Kredyt obrotowy może być traktowany jako instrument ratujący sytuację danej firmy w przypadku zaburzenia płynności finansowej.

Elastyczny ale drogi

Kredyt obrotowy jest bardzo popularnym produktem finansowym dostępnym w każdym banku. Niestety jest on dość kosztowny z uwagi na dość wysokie oprocentowanie które może się wahać od około 8 do nawet kilkunastu procent, pamiętajmy również, że do sumy zobowiązania dochodzi również prowizja. Często banki doliczając również opłatę za rozpatrzenie wniosku lub prowizję za niewykorzystane środki. Kredyt obrotowy z założenia jest też zobowiązaniem krótkoterminowym, przyznawanym z reguły na okres od roku do 4 lat. Maksymalna kwoty może podlegać negocjacja i zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych możliwości i potrzeb danej firmy. Kwota kredytu obrotowego może być wypłacalna jednorazowo bądź też w transzach. Sposób oraz czas ich spłaty może również podlegać negocjacjom i jest to uzależnione od zapotrzebowania bilansowo – finansowego.

Banki oferują firmom wiele rozwiązać które mogą poprawić sytuacje finansową przedsiębiorstwa. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzje warto jest ją dokładnie przemyśleć i przeanalizować ze specjalistą. Zaciągnięcie takiego kredytu wiąże się często z koniecznością założenia konta bankowego w banku w którym zaciągamy kredyt, to z kolei wiąże dane przedsiębiorstwo z bankiem na dłuższy czas. Takie rozwiązanie może być skutecznym zabezpieczeniem przed opóźnieniami w spłacie, a także otwiera nowe możliwości rozwoju. Jednak w momencie kiedy podejmiemy decyzję nie do końca przemyślaną może się okazać że wysokie koszty kredytu postawią przedsiębiorstwo w złej kondycji finansowej.

Kredyt obrotowy nie dla wszystkich

To rozwiązanie nie jest jednak dostępne dla wszystkich przedsiębiorstw. Oczywiście największe szanse mają przedsiębiorstwa o stabilnej sytuacji finansowej, które dysponują zabezpieczeniem i mogą wykazać się historią na wysokim poziomie. Problem z uzyskaniem takiego kredytu mogą mieć przede wszystkim młodzi przedsiębiorcy, którzy sa dopiero na etapie rozkręcania biznesu. Najczęściej szansę na przyznanie kredytu obrotowego mają firmy posiadające przynajmniej dwunasto miesięczny okres działalności.

Cze
01

Mikropożyczka – czy to ratunek dla biedniejszej części społeczeństwa

Zastosowanie ciekawych produktów kredytowych dedykowanych osobom wykluczonym finansowo, najbiedniejszym grupom społeczeństwa to najczęściej szansa do rozpoczęcia dynamicznego wzrostu gospodarczego. Mikropożyczka to jedno z najciekawszych narzędzi rozrostu dobrobytu w słabszych gospodarkach światowych. W artykule porozmawiamy o zaletach i wadach mikropożyczki.

Zalety mikropożyczki

Dostęp do taniego kredytu to praktycznie likwidacja ubóstwa w regionach, gdzie trudno o zatrudnienie. Mikropożyczka umożliwia przede wszystkim rozpoczęcie edukacji, wypróbowanie drobnego pomysłu na biznes, wynajęcie niewielkiego pokoju w innym mieście, zaspokojenie podstawowych potrzeb materialnych oraz niematerialnych. Bezpieczeństwo finansowe i świadomość dostępu do taniego kredytu w razie wpadki ekonomicznej to też niezwykle ważna zaleta. To pewnego rodzaju koło ratunkowe. Mikropożyczka to poza tym ciekawa alternatywa dla zwykłych programów socjalnych. Pieniądze z „socjalu” uzależniają, prowadzą najczęściej do patologii na rynku pracy, do zniechęcenia przy podejmowaniu dalszego zatrudnienia. Pożyczka, nawet najtańsza wymusza natomiast aktywność, dobre gospodarowanie środkami, pewną optymalizację ekonomiczną budżetu gospodarstwa domowego. W krajach dalekowschodnich mikropożyczki rozbudziły ducha przedsiębiorczości w wielu najbiedniejszych regionach. Podobnie sytuacja wygląda w każdej, nawet najsłabszej gospodarce. Co ciekawe tanie kredyty (mikropożyczki) spłaca się praktycznie w 80 – 90%. Wskaźnik sugeruje, że ludzie z natury szanują podobne narzędzia.

Zagrożenia w mikropożyczkach

Na pewno jednym z najważniejszych zagrożeń jest stosowanie nieproporcjonalnych kosztów w porównaniu do korzyści. Prywatne firmy pożyczkowe często stosują nietypowe opłaty za rozpatrzenie wniosków kredytowych. Moda na pożyczki krótkoterminowe to fakt, ale warto zadbać o maksymalne bezpieczeństwo klientów i na większy monitoring całego sektora. Inne zagrożenie to rosnące zadłużenie gospodarstw domowych i zagrożenie wejściem do cyklu spirali zadłużenia, co prowadzi do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Mikropożyczka to jednak więcej zalet i wad, dlatego warto przemyśleć jej zastosowanie w najbiedniejszych gospodarkach. Co myślisz o takim rozwiązaniu? Szukaj tutaj najtańszy kredyt, i ciesz się szybką gotówką.

Kwi
28

Wybór dobrego kredytu gotówkowego nie musi być trudny

Kredyt gotówkowy to jeden z najprostszych i najbardziej popularnych produktów finansowych. Mimo to podjęcie decyzji o jego zaciągnięciu budzi w nas wiele wątpliwości i potrafi być sporym wyzwaniem. Nie wiemy bowiem co robić aby był to kredyt tani i szybki. Na szczęście dla klientów z pomocą przychodzi nam internet oraz dostępne w nim narzędzia finansowe takie jak porównywarki czy kalkulatory kredytowe. Warto wiedzieć jak z nich korzystać by podjęć dobrą decyzję.

Jak więc wybrać dobry kredyt gotówkowy i o co pytać przed podpisaniem umowy? Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek.

Przede wszystkim warto zastanowić się, czy naprawdę potrzebujemy kredytu gotówkowego, czy też swoje plany możemy zrealizować w inny, być może tańszy sposób. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań możemy wymienić między innymi kredyt odnawialny w koncie osobistym. Warto bowiem mieć świadomość, że jest to rozwiązanie, które zazwyczaj jest znacznie tańsze od tradycyjnego kredytu gotówkowego. Co więcej, kredyt ten jest dostępny praktycznie dla każdej osoby, która ma regularne wpływ na konto. Jeśli więc nie chcemy pożyczać wielkiej sumy pieniędzy może okazać się to korzystną alternatywą.

Jeśli jednak decydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego pamiętajmy, że poszukiwania idealnej oferty warto zacząć od swojego banku. Bardzo często bowiem tu właśnie otrzymamy najbardziej korzystne warunki. Stały klient jest bowiem dla banku wiarygdny - doskonale zna on nasze dochody i wie, czy poradzimy sobie ze spłatą kredytu. Co więcej, skorzystanie z pożyczki we własnym banku do minimum ogranicza formalności. Nie musimy przedstawiać zaświadczeń o dochodach a bank automatycznie pobierać będzie raty z naszego konta.

Jeśli jednak oferta, jaką ma dla nas bank, w którym posiadamy konto nie jest dla nas wystarczająca warto się rozejrzeć. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach nie musimy już samodzielnie odwiedzać kilku placówek bankowych i pytać o oferty. Wystarczy, że zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy doradcy finansowego, który porówna dla nas kilka ofert lub wykorzystamy możliwości jakie daje nam internet.

W sieci znajdziemy bowiem wiele stron z rankingami kredytów. Dzięki nim bez trudu porównamy prowizje czy oprocentowanie w poszczególnych bankach. Pomóc nam może również kalkulator kredytowy, dzięki któremu dowiemy się jak wysokie raty będziemy płacić w poszczególnych bankach. Korzystanie z tych narzędzi bardzo zwiększa nasze szanse na atrakcyjną cenowo pożyczkę a jednocześnie oszczędza nam sporo czasu. Nic więc dziwnego, że robi to coraz większa liczba osób.