Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Lut
24

Na co lepiej się zdecydować, pożyczka w banku czy parabanku.

W życiu może dochodzić do różnego rodzaju sytuacji. Bardzo często można mieć styczność z niespodziewaną naprawą samochodu lub opłatą zalanego mieszkania. Chcąc otrzymać jak najszybciej zastrzyk gotówki niezbędne jest to, aby zdecydować się na pożyczkę w banku lub parabanku.

Dwie jednostki swoje działanie podejmują dłuższy czas. Ich specyfika działania może się znacząco różnić. Jeśli chodzi o wytyczne regulacji działalności bankowej to można je odnaleźć w specyficznych ustawach, a także odpowiednich rekomendacjach zastosowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jeśli chodzi o parabank to tutaj będą występować zdecydowanie mniejsze wymagania w odniesieniu do potrzeby ich działania. Właśnie z tego powodu zakres działania może być zdecydowanie inny. W ich przypadku nie ma potrzeby gruntownej analizy rzetelności finansowej klienta w BIK. Z tego powodu osoba zadłużona ma jak najbardziej realne szansę na zaciągnięcie kredytu w parabanku. Plusy o jakich warto powiedzieć w odniesieniu do kredytu w banku to oczywiście, pożyczka w jednostce jaka się cieszy dużym zaufaniem publicznym. Umowa, która jest spisywana winna zostać opracowana z obecnie obowiązującymi regułami prawa. Jednostka banku jest w stanie zaproponować klientowi bogatą ofertę, a podział tutaj może być oczywiście ze względu na kredyt samochodowy, refinansowany, konsolidacyjny, gotówkowy lub refinansowany. Bank jest w stanie zaproponować najbardziej aktywnym klientom pożyczkę bez pojawienia się w banku jeśli tylko posiada dłuższą historię kredytową. W tym przypadku może dojść do udzielenia kredytu bez pojawienia się w placówce.

Co należy wiedzieć o jednostkach parabankowych? Oczywiście iż ta jednostka nie będzie udzielać kredytu, a jedynie pożyczki. Ta sprawa wiążę się z ustawami prawa bankowego. Korzystne strony takiego rozwiązanie dotyczy tego, że niemalże każdy podmiot może ją otrzymać. Mając negatywne wpisy w BIK klient nie może przekreślać swoich szans w zakresie uzyskania pożyczki. Weryfikacja podmiotu ubiegającego się o pożyczkę zajmuje zdecydowanie krócej w odniesieniu do kredytu bankowego. Istnieją firmy pożyczkowe jakie są w stanie zaproponować pierwszą chwilówkę niemalże za darmo.

Sty
27

Problem Polaków za granicą z kredytem w Polsce

Proces zakupu domu może być stresujący bez względu na to, gdzie mieszkasz. Wszystkie formalności, finansowanie, czas i energia włożona w poszukiwanie i negocjowanie ofert może być frustrująca nawet dla najbardziej doświadczonego nabywcy domu. Jednak, jeśli chodzi o mieszkających za granicą oraz zakupu nieruchomości w Polsce z zagranicy, możesz być pewny, że reszta procesu będzie wolna od stresu i łatwa przy użyciu pomocy brokera z doświadczeniem i odpowiednich kredytów mieszkaniowych. Niezawodne, renomowane firmy mogą pomóc w procesie.

W rzeczywistości, kiedy kupujący chce to zrobić samodzielnie przy finansowaniu swojego domu istnieje szereg błędów i problemów, które mogą napotkać go po drodze. Oto kilka typowych błędów, które sprawiają że można wpaść w problemy z bankami w zakresie finansowania swojego kredytu mieszkaniowego:

Bank nie posiada doświadczenia z granicą.

Jest to zazwyczaj spotykane w przypadku wielu banków, że nie chcą się tym zająć, albo nie są wystarczająco doświadczeni aby radzić sobie z ludzi, którzy są tymczasowymi mieszkańcami zagranic państw lub są z zagranicy i chcą kupić nieruchomość w Polsce. Badania wykorzystywane w kontaktach z bankami dotyczące kredytów mogą długo trwać zanim pozna się szczegóły od kredytodawców. Ponadto wiele banków pobiera więcej opłat, a także wymaga więcej pieniędzy.

Brak doświadczenia.

Wiele banków nie rozumie zasad i powikłań związanych z zakupem nieruchomości w Polsce od osób z zagranicy. Dlatego każdy jeden może pobierać więcej opłat za obsługę dodatkowych usług, lub może po prostu odrzucić wniosek.

Różnice co do dochodów i zdolności kredytowej

Jako obywatel Polski mieszkający za granicą, będziesz widział że banki opierają twoją zdolność kredytową od dochodów przez różne bufory. Tzn, wielu kredytodawców będzie dyskontować twoje dochody o 20% w celu umożliwienia wahań kursów walut, podczas gdy inne będą zwracały się do opodatkowania do dochodów, nawet jeśli żyjesz w niskiej strefy podatkowej. Te różne zasady stosowane przez różne banki mogą spowodować zmiany w zdolności zaciągania kredytów.

Nieprawidłowe obliczenia opłat i funduszy.

Nie jest niczym niezwykłym dla banków, że popełniają błędy, które powodują, że nie docenia się kosztów zakupu oraz opłat związanych z nabywaniem nieruchomości w Polsce. Nieprawidłowe obliczenie może prowadzić do konieczności wprowadzania dalszych środków w celu zakończenia transakcji lub pojawiają się zwłoki zamówienia – traci się tym samym swój depozyt. Niższe stopy procentowe nie zawsze znaczy lepszy produkt.