Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Sty
27

Problem Polaków za granicą z kredytem w Polsce

Proces zakupu domu może być stresujący bez względu na to, gdzie mieszkasz. Wszystkie formalności, finansowanie, czas i energia włożona w poszukiwanie i negocjowanie ofert może być frustrująca nawet dla najbardziej doświadczonego nabywcy domu. Jednak, jeśli chodzi o mieszkających za granicą oraz zakupu nieruchomości w Polsce z zagranicy, możesz być pewny, że reszta procesu będzie wolna od stresu i łatwa przy użyciu pomocy brokera z doświadczeniem i odpowiednich kredytów mieszkaniowych. Niezawodne, renomowane firmy mogą pomóc w procesie.

W rzeczywistości, kiedy kupujący chce to zrobić samodzielnie przy finansowaniu swojego domu istnieje szereg błędów i problemów, które mogą napotkać go po drodze. Oto kilka typowych błędów, które sprawiają że można wpaść w problemy z bankami w zakresie finansowania swojego kredytu mieszkaniowego:

Bank nie posiada doświadczenia z granicą.

Jest to zazwyczaj spotykane w przypadku wielu banków, że nie chcą się tym zająć, albo nie są wystarczająco doświadczeni aby radzić sobie z ludzi, którzy są tymczasowymi mieszkańcami zagranic państw lub są z zagranicy i chcą kupić nieruchomość w Polsce. Badania wykorzystywane w kontaktach z bankami dotyczące kredytów mogą długo trwać zanim pozna się szczegóły od kredytodawców. Ponadto wiele banków pobiera więcej opłat, a także wymaga więcej pieniędzy.

Brak doświadczenia.

Wiele banków nie rozumie zasad i powikłań związanych z zakupem nieruchomości w Polsce od osób z zagranicy. Dlatego każdy jeden może pobierać więcej opłat za obsługę dodatkowych usług, lub może po prostu odrzucić wniosek.

Różnice co do dochodów i zdolności kredytowej

Jako obywatel Polski mieszkający za granicą, będziesz widział że banki opierają twoją zdolność kredytową od dochodów przez różne bufory. Tzn, wielu kredytodawców będzie dyskontować twoje dochody o 20% w celu umożliwienia wahań kursów walut, podczas gdy inne będą zwracały się do opodatkowania do dochodów, nawet jeśli żyjesz w niskiej strefy podatkowej. Te różne zasady stosowane przez różne banki mogą spowodować zmiany w zdolności zaciągania kredytów.

Nieprawidłowe obliczenia opłat i funduszy.

Nie jest niczym niezwykłym dla banków, że popełniają błędy, które powodują, że nie docenia się kosztów zakupu oraz opłat związanych z nabywaniem nieruchomości w Polsce. Nieprawidłowe obliczenie może prowadzić do konieczności wprowadzania dalszych środków w celu zakończenia transakcji lub pojawiają się zwłoki zamówienia – traci się tym samym swój depozyt. Niższe stopy procentowe nie zawsze znaczy lepszy produkt.