Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Lut
24

Na co lepiej się zdecydować, pożyczka w banku czy parabanku.

W życiu może dochodzić do różnego rodzaju sytuacji. Bardzo często można mieć styczność z niespodziewaną naprawą samochodu lub opłatą zalanego mieszkania. Chcąc otrzymać jak najszybciej zastrzyk gotówki niezbędne jest to, aby zdecydować się na pożyczkę w banku lub parabanku.

Dwie jednostki swoje działanie podejmują dłuższy czas. Ich specyfika działania może się znacząco różnić. Jeśli chodzi o wytyczne regulacji działalności bankowej to można je odnaleźć w specyficznych ustawach, a także odpowiednich rekomendacjach zastosowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jeśli chodzi o parabank to tutaj będą występować zdecydowanie mniejsze wymagania w odniesieniu do potrzeby ich działania. Właśnie z tego powodu zakres działania może być zdecydowanie inny. W ich przypadku nie ma potrzeby gruntownej analizy rzetelności finansowej klienta w BIK. Z tego powodu osoba zadłużona ma jak najbardziej realne szansę na zaciągnięcie kredytu w parabanku. Plusy o jakich warto powiedzieć w odniesieniu do kredytu w banku to oczywiście, pożyczka w jednostce jaka się cieszy dużym zaufaniem publicznym. Umowa, która jest spisywana winna zostać opracowana z obecnie obowiązującymi regułami prawa. Jednostka banku jest w stanie zaproponować klientowi bogatą ofertę, a podział tutaj może być oczywiście ze względu na kredyt samochodowy, refinansowany, konsolidacyjny, gotówkowy lub refinansowany. Bank jest w stanie zaproponować najbardziej aktywnym klientom pożyczkę bez pojawienia się w banku jeśli tylko posiada dłuższą historię kredytową. W tym przypadku może dojść do udzielenia kredytu bez pojawienia się w placówce.

Co należy wiedzieć o jednostkach parabankowych? Oczywiście iż ta jednostka nie będzie udzielać kredytu, a jedynie pożyczki. Ta sprawa wiążę się z ustawami prawa bankowego. Korzystne strony takiego rozwiązanie dotyczy tego, że niemalże każdy podmiot może ją otrzymać. Mając negatywne wpisy w BIK klient nie może przekreślać swoich szans w zakresie uzyskania pożyczki. Weryfikacja podmiotu ubiegającego się o pożyczkę zajmuje zdecydowanie krócej w odniesieniu do kredytu bankowego. Istnieją firmy pożyczkowe jakie są w stanie zaproponować pierwszą chwilówkę niemalże za darmo.