Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Wrz
29

Pożyczka i start-up. Od czego zacząć?

Gdy zaczynasz biznes, dostęp do finansowania to ogromna sprawa dla większości firm startowych. Ubieganie się o kredyty bankowe może być mylące i zastraszające - ale istnieją pewne środki, które można podjąć w celu zapewnienia, że ??aplikacja ma dużą szansę na zaakceptowanie.

Warto porozmawiać z ekspertem ds. Finansów w biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem pomocy początkującym firmom w dostępie do finansowania. Zapytaj go, jak firmy mogą poprawić swoje szanse na zdobycie finansowania dla firmy.

Wskazówki dotyczące uzyskiwania pożyczki bankowej

„Niestety, Twoja aplikacja o pożyczkę biznesową została odrzucona”. Wiele firm musi poznać tę zniechęcającą odpowiedź podczas ubiegania się o pożyczkę z banku. Wśród banków notuje się wysokie szanse na wniosek o kredyt, szczególnie jeśli chodzi o start-upy. Polskie banki przyjęły podejście o niskim ryzyku w odniesieniu do pożyczek dla początkujących lub małych przedsiębiorstw po tym, jak ich środki się zmniejszyły przez kryzysy finansowe.

Jednak nie wszystkie stracą. Jeśli możesz przedstawić jasny, atrakcyjny plan wspierany przez badania rynku, masz większe szanse na dostęp do finansów, które chcesz. Poniższe czynności pomogą Ci lepiej przygotować się podczas składania wniosku o pożyczkę.

Bądź klarowny w tym, czego chcesz

Zanim podejdziesz do banku po pożyczkę, powinieneś mieć jasność co do tego, do czego dokładnie będzie używana pożyczka. Jeśli nie masz jasności co do kwoty, którą wydasz, może to spowodować obciążenie dla firmy, ponieważ możesz pożyczyć więcej niż to, co jest wymagane.

Zacznij od rozważenia wszystkich wydatków i wypracuj kwotę, jakiej potrzebujesz. Nie bądź zbyt konserwatywny z twoimi obliczeniami - jeśli pożyczka jest za mała, może być konieczne ponowne składanie wniosków o więcej w przyszłości, a to może być kosztowne.

Następnie wypracuj rodzaj pożyczki, której potrzebujesz. Istnieje wiele rodzajów finansów w ofercie. Możesz rozważyć szukanie opcji finansowania pojazdów lub aktywów, jeśli chcesz kupić samochód lub sprzęt do prowadzenia działalności gospodarczej. Lub, być może szukasz kredytu obrotowego na pokrycie krótkoterminowego problemu przepływów pieniężnych. Im bardziej pożyczka odpowiada Twoim potrzebom, tym lepiej.

Przeglądaj opcje

W każdej transakcji biznesowej warto porównać opcje / oferty z różnych firm. To pomaga w wyborze transakcji, która jest najbliżej tego, czego szukasz. Tylko dlatego, że masz konto biznesowe lub osobiste w danym banku, to nie znaczy, że nie możesz szukać innych banków ani alternatywnych opcji finansowania.

Upewnij się, że zbadasz możliwości zabezpieczenia transakcji, która jest korzystna w dłuższej perspektywie przez zbadanie i porównanie różnych opcji. Sprawdź swoją ocenę kredytową. Aby upewnić się, że jesteś w pełni przygotowany, sprawdź swoje oceny kredytowe w witrynie internetowej agencji ratingowej. To naprawdę bardzo rozważne podejście w tym temacie.