Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Lis
13

Najlepsze lokaty na kwotę 50 000 złotych.

Lokata na kwotę pięćdziesięciu tysięcy złotych jest już lokatą, która może dać nam całkiem przyzwoite zyski. Taką kwotę jednam nie każdy ma i nie jest łatwo ją uzbierać. Może jednak zdarzyć się sytuacja, kiedy uda nam się sprzedać coś droższego i tym samym będziemy mieć dodatkowe pieniądze na koncie. Mając większą sumę, która przez następne kilka miesięcy nie będzie nam potrzebna warto zastanowić się nad wpłatą pieniędzy na lokatę. Jest to obecnie najbezpieczniejsza forma oszczędzania, która daje zarobić, ale jednocześnie chroni nasze środki przed inflacją.

Oferty lokat w Idea Banku.

Naszą przygodę z lokatami zacznijmy od lokaty na nowe środki jaką oferuje nam Idea Bank. Wpłacając tutaj nasze pięćdziesiąt tysięcy złotych na jeden miesiąc osiągniemy zysk netto w wysokości 66,58 złotych. Tym samym bank zaoferuje nam oprocentowanie nominalne lokaty w wysokości 2%. Zakres kwoty na Lokacie NA NOWE ŚRODKI to przedział od 500 złotych, do kwoty aż 1 000000 złotych. Oferta skierowana jest do nowych i obecnych klientów banku, którzy nie muszą posiadać w nim konta. Możliwości założenia lokaty są dwie. Można ją założyć online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie przez cały okres trwania lokaty, a kapitalizacja odsetek ma miejsce na koniec okresu. Konsekwencją zerwania lokaty jest całkowita utrata odsetek jakie udało nam się do tej pory uzbierać. Bezpieczeństwo wkładu objęte jest gwarancją BFG. Jest to nie jedyna oferta ją znajdziemy w Idea Banku. Nasze pieniądze możemy wpłacić na miesiąc na lokatę skarbonkę z oprocentowaniem 1,85 złotych. Na tej lokacie zarobimy nieco mniej niż na poprzedniej, bo 61,58 złotych. Lokata SKARBONKA skierowana do nowych i obecnych klientów banku. Nie ma konieczności założenia konta w banku. Zakres kwot na lokacie to minimum pięćset złotych, a maksymalna kwota to okrągły milion złotych. Lokatę można założyć online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Stałe oprocentowanie i kapitalizacja odsetek na koniec okresu to gwarancja jaką daje nam bank. Możemy być też pewny, że są przewidziane konsekwencje zerwania lokaty, którymi jest całkowita utrata odsetek. Ta lokata jak i poprzednia objęta jest gwarancją BFG.

Na rok nasze pieniądze możemy ulokować w Nest Banku wybierając ofertę Nest Lokata Nowe Środki. Przy oprocentowaniu lokaty 2,2% po roku uda nam się zarobić 891 złotych. Kwota minimalna potrzebna do uruchomienia lokaty to jedyne tysiąc złotych, zaś maksymalna jaką można na tą lokatę wpłacić to kwota dwustu tysięcy złotych. Oferta skierowana jest zarówno do nowego jak i obecnego klienta banku. Można ją założyć w oddziale banku lub online bez wychodzenia z domu, ale bank wymaga od nas posiadania konta. Oprocentowanie lokaty jest stałe, a kapitalizacja odsetek ma miejsce na koniec okresu. Zerwanie lokaty jest równoznaczne z całkowitą utratą odsetek. Nasz wkład na lokacie objęty jest gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.