Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Gru
05

Gotówkowa pożyczka studencka – czy naprawdę jej potrzebujesz?

Uzyskanie pożyczki studenckiej powinno być trudną decyzją dla ludzi, ale zazwyczaj nie jest. Pożyczka studencka jest pod wieloma względami jak każdy inny rodzaj długu, ale istnieją subtelne różnice, które czynią ją bardziej niebezpieczną niż większość długów. Ważne jest, aby naprawdę podjąć decyzję o otrzymaniu pożyczki studenckiej na takim samym poziomie zainteresowania, jaki miałby miejsce w przypadku kredytu samochodowego lub kredytu hipotecznego.

Zalecamy naprawdę zrozumienie zwrotu z inwestycji w twoją edukację - zanim zaczniesz zaciągać kredyty na pożyczki studenckie.

Czy to jest coś za, co naprawdę chcesz płacić za 10 lat lub więcej?
Z całym tym długiem powinieneś naprawdę zrozumieć, w co się pakujesz. Po pierwsze, pożyczka studencka to po prostu: pożyczka. Oznacza to, że jesteś winien komuś pieniądze. W niektórych przypadkach jest to bank, w innych może to być rząd. Tak czy inaczej, musisz spłacić. Po drugie, podobnie jak w przypadku wszystkich długów, naliczane są odsetki.

Oznacza to, że nie tylko musisz spłacić pożyczone pieniądze, ale także spłacić więcej niż pożyczasz, a ta kwota zwiększa się, gdy pożyczasz pieniądze. Pomyśl o tym jak o odwróconym rachunku oszczędnościowym, gdzie zamiast zarabiać pieniądze, zyskujesz więcej długów.

Dodatkowo, posiadanie długu studenckiego może negatywnie wpłynąć na stosunek długu do dochodu, co może uniemożliwić ci zakup domu, wynajęcie samochodu, a nawet wynajęcie mieszkania.

Więc, po co pożyczasz? Większość długów, do których przywykłeś, jest zabezpieczona przed czymś - dostajesz pożyczkę na samochód i pożyczasz od samochodu; Hipoteka to pożyczka na twój dom. Jeśli nie płacisz tego typu pożyczek, po prostu przejmują twój samochód lub dom. Z pożyczką studencką zaciągasz pożyczki na przyszłość. Zakłada się, że zdobywając wykształcenie, zarobisz więcej pieniędzy. Z tymi dodatkowymi pieniędzmi nie powinieneś mieć problemu ze spłatą pożyczki studenckiej.

To całkiem spora szansa dla banków, a nawet dla rządu. Pamiętajcie, ci ludzie nie są tutaj po to, aby polepszyć Twoje życie, są tu po to, aby poprawić swoje. Tak więc, aby uchronić cię przed pomijaniem pożyczek studenckich, sprawili, że prawie nie można się ich pozbyć. Rozumiem przez to, że pożyczka studencka ma wiele ograniczeń, które powodują, że uzyskanie kredytu upadłościowego jest prawie niemożliwe. Konieczne jest, abyś umarł lub został trwale unieszkodliwiony, aby przerwać pożyczkę studencką. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić – będą przejmować twoje zarobki. Tak jak wspomniano powyżej, pożyczyłeś od przyszłych zarobków więc przyjdą p dług, jeśli go nie spłacisz.

Paź
03

Nowa firma, a wydatki

Coraz większa liczba dużych zakładów pracy upada, oznacza to, że ludzie pozostają bez zastałego zatrudnienia czasami przez kilka lat. Jeśli komuś niewiele brakuje do wieku emerytalnego, bądź też jest młodą osobą bez doświadczenia zawodowego. To właściwie ma nikłe szanse na znalezienie stałej pracy. Co właściwie można w takiej sytuacji zrobić? Przykładem godnym uwagi może się okazać założenie własnej firmy. Czasami takie osoby zbierają się w większą grupę. Szczególnie może to wiele znaczyć, gdy przez długi czas razem z sobą pracowali i daną branżę znają wręcz od podszewki. Koniecznością oczywiście jest nieruchomość, w jakiej będzie prowadzona taka firma, oraz wyposażenie jej w przeróżnego rodzaju maszyny, komputery oraz oprogramowania. Pomimo tego, że od właściwie samego początku firma wymaga ogromnych nakładów finansowych, to jednak warto jest skorzystać z kredytu dla młodych przedsiębiorców. Pomógł już wielu osobom zrealizować swoje marzenia, jak i również urzeczywistnić swój plan działania. Każda maszyna czy oprogramowanie to jednak duży koszt, przekraczający możliwości osoby, która przez kilka lat pozostawała bez pracy.

Nowa firma
Z pewnością dla wielu osób założenie własnej firmy, w której można będzie zatrudnić kolegów z poprzedniej pracy wydaje się naturalną koleją rzeczy, na którą decyduje się każdy, kto ma jakiś pomysł na własny biznes. Oznacza to, że można będzie spróbować swoich sił, pod warunkiem, że posiadamy odpowiednie warunki budynkowe, czy też wiemy, gdzie można będzie wynajmować taki lokal, który będzie spełniać określone warunki. Jeśli chodzi o sfinansowanie wydatków związanych nie tylko z wynajęciem takiej nieruchomości, ale i jej wyposażeniem oraz zatrudnieniem pracowników to częściowo można będzie liczyć na dofinansowania ponieważ jest ich na tyle wiele, że coś odpowiedniego się znajdzie. Najważniejsze, że można się starać o kredyt dla nowych firm. Jest on niskooprocentowany, dzięki czemu nie będziemy mieli problemów z jego spłacaniem. Wiele osób dłuższy czas zastanawia się nad tym, czy tego typu przedsięwzięcie jest opłacalne. Jednak w sytuacji gdy na rynku jest tak zła sytuacja zawodowa wydaje się to wręcz koniecznością. Należy więc napisać biznes plan, a następnie udać się do banku w celu sprawdzenia jakiego typu warunków można będzie od nich oczekiwań. Wcześniej jednak należy ustalić jaka kwotę kredytu nas interesuje, oraz jaką ratę każdego miesiąca można będzie wpłacać. Koniecznie należy pomyśleć o tym, a być może sprawnie można będzie się rozwijać.

Sie
06

Kredyty gotówkowe w Banku Zachodnim WBK.

Kredyt gotówkowy na 50 000 złotych z okresem kredytowania 72 miesiące w Banku Zachodnim WBK.

W Banku Zachodnim WBK możemy pożyczyć od 1 000 złotych do 150 000 złotych. Okres kredytowania jaki udostępnia ten bank wynosi od 6 do maksymalnie 120 miesięcy. Zaciągając w Banku Zachodnim WBK zobowiązanie na kwotę 50 000 złotych na okres 72 miesięcy, będzie nas on kosztował 32 944 złote. Każda z rat miesięcznych będzie po 1 152 złote. Łączna kwota jaką zwróci do banku kredytobiorca będzie wynosiła 82 944 złote. Oprocentowanie na jakie można liczyć wybierając kredyt gotówkowy w Banku Zachodnim WBK jest do dwóch lat stałe i wynosi 10% w skali roku. Za udzielenie kredytu pobierana jest przez bank prowizja w wysokości od 5% do maksymalnie 10%. Nie ma żadnej opłaty przygotowawczej, co przemawia na plus dla tej oferty. Co do dodatkowych produktów zazwyczaj wymagane są przez bank aż dwa pakiety ubezpieczeń. Mamy gwarancję spłaty zobowiązania przed czasem bez płacenia z tego tytułu prowizji dla banku, a rachunek do spłaty naszego zobowiązania jest prowadzony przez bank zupełnie za darmo. Zmiana harmonogramu spłat to koszt w wysokości 30 złotych. Prolongata kredytu natomiast będzie nas kosztowała 3% kwoty jaka została jej poddana, ale nie mniej niż 100 złotych. Monit za każdym razem zwiększy nasze zobowiązanie o 30 złotych.

Dokumenty jakie trzeba przedstawić w banku starając się o kredyt gotówkowy.

Najważniejszym z dokumentów jaki trzeba przedstawić w banku, aby otrzyma,c kredyt gotówkowy jest zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu i wynagrodzeniu. Bez niego nic nie uda nam się załatwić. Bank Zachodni WBK jest jednak na tyle przystępny kredytobiorcom, że akceptuje wiele różnych źródeł dochodów. Osoby, które osiągają dochody z działalności gospodarczej mają nieco trudniej z otrzymaniem kredytu gotówkowego. Będą musiały odwiedzić oddział banku i z pewnością nie skończy się na jednej takiej wizycie. Oprócz zaświadczenia o dochodach klienci muszą mieć zgodę współmałżonka. Taka zgoda jest przydatna przy dużej kwocie kredytu. Jeżeli będziemy mieć problem ze spłatą zobowiązania na czas, przyjdzie spłacać to również naszemu małżonkowi dlatego też lepiej jak o takim zadłużeniu wie i również się na nie zgadza. Bank Zachodni WBK ma przygotowaną bardzo dobrą ofertę kredytów gotówkowych dla pracowników niektórych wybranych przez siebie firm. Pracownicy dużych firm, które maja z Bankiem podpisaną umowę mogą liczyć, że uda im się pozyskać lepsze warunki kredytowe, chociażby mogą liczyć na niższe oprocentowanie takiego kredytu. Tacy zwykli klienci banku nie mają co liczyć na lepsze warunki kredytowe. Tutaj działa zasada po znajomości. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania może przekroczyć dla takich klientów nawet 30%. Wiąże się to z naprawdę wysokimi kosztami kredytowymi. Bank oferuje bardzo drogie ubezpieczenia kredytów, a sam kredyt oprocentowany jest według zmiennej stopy procentowej.

Maj
28

Kredyt małżeński na dom – co zrobić, gdy jedna ze stron ma niską ocenę?

Kiedy ty i twój małżonek macie zamiar kupić dom, wasze oceny kredytowe i historie będą rozpatrywane przez potencjalnych pożyczkodawców. W rzeczywistości, twoja ocena zdolności kredytowej określi oferowaną stopę procentową - lub jeśli wynik twojego współmałżonka jest zbyt niski, może to uniemożliwić wam obu całkowite zabezpieczenie finansowania, zobacz w rankingu jaka oferta będzie dla Was najlepsza - niskarata.org/kredyty-gotowkowe porocentowanie kredytów gotówkowych, najlepsze oferty w sieci.

Jednak nawet jeśli twój współmałżonek ma straszny kredyt, możesz nadal być w stanie kupić dom swoich marzeń. Oto, jak zabezpieczyć kredyt hipoteczny w kontekście złej historii kredytowej i porady dotyczące podnoszenia wyników kredytowych.

Hipoteki mieszane a jednolite
Możesz mieć podobne podejście do swoich finansów, co współmałżonek, ale kilka finansowych pomyłek popełnionych w jego młodości może wpływać na ocenę zdolności kredytowej współmałżonka i wpływać na twoją zdolność do zakwalifikowania się do kredytu hipotecznego. Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, zapoznaj się z tym.

Kiedy starasz się o kredyt mieszkaniowy, bierzesz pod uwagę współmałżonka i wyniki kredytowe oraz historię. Jeśli masz dobry kredyt, ale kredyt twojego współmałżonka jest mniejszy niż byłoby to wskazane, możesz uznać, że twoje podanie o kredyt hipoteczny zostanie odrzucone - lub przyniesie solidne oprocentowanie.

Chociaż wiele par uważa, że do uzyskania zatwierdzenia potrzebny jest dochód dwóch osób na umowie kredytu hipotecznego, niektórzy kredytodawcy umożliwiają osobom fizycznym uzyskanie kredytu hipotecznego na własną rękę. Może to być dobra opcja dla par, które w innym wypadku nie kwalifikują się do kredytu hipotecznego.

Jeśli nie jesteś w stanie zakwalifikować się do kredytu mieszkaniowego na własną rękę, lub współmałżonek chce też brać na siebie kredyt hipoteczny, musisz pracować w kierunku poprawy wyników kredytowych.

Jak poprawić swój kredyt, aby uzyskać lepsze oprocentowanie kredytów hipotecznych?
Wielu kredytodawców hipotecznych dzisiaj patrzy na wynik kredytowy współmałżonka i ocenę kredytową oraz historię jako jeden z czynników określających oferowane stopy procentowe. Pożyczkobiorcy o niższym wyniku kredytowym zwykle płacą wyższe stawki, ponieważ przyjmuje się, że są kredytobiorcami wysokiego ryzyka.

Jeśli twoja ocena kredytowa jest niska z powodu błędów finansowych, które popełniłeś w przeszłości, twoim celem powinno być zwiększenie twojego wyniku, abyś mógł uzyskać najlepszą stawkę kredytu hipotecznego. Dobrą wiadomością jest to, że przy odrobinie pracy, każde małżeństwo może uzyskać podniesione wyniki kredytowe i zwiększyć swoje szanse na uzyskanie lepszej stopy procentowej kredytu hipotecznego - co może zaoszczędzić dziesiątki tysięcy złotych przez cały okres trwania pożyczki.

Mar
20

Na jakie koszty uważać w kredycie gotówkowym?

Podpisywanie umów o kredyt gotówkowy jest bardzo powszechne. Kredytobiorca musi jednak w dalszym ciągu uważać na koszty dodatkowe, które są w stanie zwiększyć bardzo mocno obsługę zadłużenia w krótkim i dłuższym terminie. Na jakie koszty powinieneś szczególnie uważać, a na co trzeba się niestety zawsze zgodzić przy nawiązywaniu współpracy z bankiem detalicznym lub firmą pożyczkową?

Podstawowym kosztem w aktualnych warunkach udzielania kredytów gotówkowych jest naturalnie prowizja wahająca się na poziomie od 0 (oddzielna kategoria kredytów) do mniej więcej 20 – 30%. Najczęściej zawyżenie prowizji następuje przy obsłudze bardzo ryzykownych kredytobiorców z naprawdę słabą zdolnością kredytową. Niepewne umowy o dzieło, czy inne nieścisłości w poprzednich spłatach, zła informacja z Biura Informacji Kredytowej i podobne właściwości. Odsetki spłacasz dopiero od kwoty podstawowej i dodaniu prowizji, a zatem jej wysokość to kluczowy wyznacznik opłacalności współpracy z konkretną instytucją finansową. Kolejny koszt, często wymuszany przez doradców kredytowych to ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Tak naprawdę ubezpieczenie to opcja, a nie obowiązek. Wielu kredytobiorców boi się jednak odrzucenia wniosku kredytowego, jeżeli ubezpieczenie nie zostanie wykupione. W takim przypadku lepiej wstrzymać się z zaciągnięciem kredytu gotówkowego. Warto porównywać wiele ofert w niezależnych porównywarkach. W ten sposób ochronisz długoterminowo interesy gospodarstwa domowego. Uważaj ponadto za opłaty tylko za rozpatrzenie wniosku. Takie opłaty nie powinny już w ogóle funkcjonować zgodnie z aktualizacją przepisów o udzielaniu kredytów gotówkowych. Niestety w niektórych bankach detalicznych i firmach pożyczkowych takie praktyki to standard, nawet pod groźbą wystąpienia kary finansowej.

Racjonalne podejście do optymalizacji kosztów kredytu gotówkowego

Racjonalne podejście to odmowa ubezpieczenia kredytu gotówkowego, szczególnie przy stosunkowo małych kwotach, a także dokładna lektura regulaminów kredytodawców. Największy koszt kredytu gotówkowego to naturalnie oprocentowanie (regulowane przepisami) i prowizja (uzależniona w sporym stopniu od aktualnej zdolności kredytowej).