Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Gru
05

Gotówkowa pożyczka studencka – czy naprawdę jej potrzebujesz?

Uzyskanie pożyczki studenckiej powinno być trudną decyzją dla ludzi, ale zazwyczaj nie jest. Pożyczka studencka jest pod wieloma względami jak każdy inny rodzaj długu, ale istnieją subtelne różnice, które czynią ją bardziej niebezpieczną niż większość długów. Ważne jest, aby naprawdę podjąć decyzję o otrzymaniu pożyczki studenckiej na takim samym poziomie zainteresowania, jaki miałby miejsce w przypadku kredytu samochodowego lub kredytu hipotecznego.

Zalecamy naprawdę zrozumienie zwrotu z inwestycji w twoją edukację - zanim zaczniesz zaciągać kredyty na pożyczki studenckie.

Czy to jest coś za, co naprawdę chcesz płacić za 10 lat lub więcej?
Z całym tym długiem powinieneś naprawdę zrozumieć, w co się pakujesz. Po pierwsze, pożyczka studencka to po prostu: pożyczka. Oznacza to, że jesteś winien komuś pieniądze. W niektórych przypadkach jest to bank, w innych może to być rząd. Tak czy inaczej, musisz spłacić. Po drugie, podobnie jak w przypadku wszystkich długów, naliczane są odsetki.

Oznacza to, że nie tylko musisz spłacić pożyczone pieniądze, ale także spłacić więcej niż pożyczasz, a ta kwota zwiększa się, gdy pożyczasz pieniądze. Pomyśl o tym jak o odwróconym rachunku oszczędnościowym, gdzie zamiast zarabiać pieniądze, zyskujesz więcej długów.

Dodatkowo, posiadanie długu studenckiego może negatywnie wpłynąć na stosunek długu do dochodu, co może uniemożliwić ci zakup domu, wynajęcie samochodu, a nawet wynajęcie mieszkania.

Więc, po co pożyczasz? Większość długów, do których przywykłeś, jest zabezpieczona przed czymś - dostajesz pożyczkę na samochód i pożyczasz od samochodu; Hipoteka to pożyczka na twój dom. Jeśli nie płacisz tego typu pożyczek, po prostu przejmują twój samochód lub dom. Z pożyczką studencką zaciągasz pożyczki na przyszłość. Zakłada się, że zdobywając wykształcenie, zarobisz więcej pieniędzy. Z tymi dodatkowymi pieniędzmi nie powinieneś mieć problemu ze spłatą pożyczki studenckiej.

To całkiem spora szansa dla banków, a nawet dla rządu. Pamiętajcie, ci ludzie nie są tutaj po to, aby polepszyć Twoje życie, są tu po to, aby poprawić swoje. Tak więc, aby uchronić cię przed pomijaniem pożyczek studenckich, sprawili, że prawie nie można się ich pozbyć. Rozumiem przez to, że pożyczka studencka ma wiele ograniczeń, które powodują, że uzyskanie kredytu upadłościowego jest prawie niemożliwe. Konieczne jest, abyś umarł lub został trwale unieszkodliwiony, aby przerwać pożyczkę studencką. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić – będą przejmować twoje zarobki. Tak jak wspomniano powyżej, pożyczyłeś od przyszłych zarobków więc przyjdą p dług, jeśli go nie spłacisz.