Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Gru
17

Kredyt samochodowy a wiek samochodu

Jeszcze w 2013 roku alarmowano, że średni wiek samochodów jeżdżących po polskich drogach zaczyna przekraczać 14 lat. Dlaczego zaczyna? Ponieważ trend ten coraz bardziej się pogłębiał, przedkładając się na zmianę podejścia banków co do wieku pojazdów, będących w tym kredycie zabezpieczeniem. Dziś sytuacja oczywiście się zmienia, ale czy będzie tak zawsze? Może warto znaleźć dobry kredyt samochodowy kupić nowy bezpieczny samochód? Poszukaj ofert na .

Jak to dawniej bywało?

I chociaż na pierwszy rzut oka wszystko idzie ku lepszemu, można odnieść wrażenie, że banki również wyczuły zmianę w tych tendencjach. Ponownie na “topie” są samochody nowsze, których wiek nie przekracza 10 lat. Oczywiście ma to też przełożenie na przypuszczalne koszty kredytu, które – w przypadku nowszych samochodów – powinny znacząco spadać. Rzecz jasna bank będzie też kredytował zakup starszego auta (którego wiek przekracza 10 lat), ale rok ten nie będzie bez znaczenia nie tylko na koszty samochodowego zobowiązania, ale też na kredytowy portfel Polaków.

Nowy samochód = niższe koszty

Posiadacze nowszych samochodów mogą czuć się uprzywilejowani w kontaktach z potencjalnymi Wierzycielami. Nowe pojazdy to zwykle droższe pojazdy, które w oczach banku sa znacznie korzystniejszym aktywem, niż 15 – letni samochód z początku XXI wieku. Ich wyższa wartość jest znacznie atrakcyjniejszym zabezpieczeniem. Tym samym Klient, który chce utrzymać koszt kredytu na określonym poziomie, będzie musiał albo podwyższyć swój wkład własny, albo też zmniejszyć interesującą go kwotę. W jednym i w drugim przypadku przełozy się to na spadek wartości zaciąganych zobowiązań, których koszt będzie niestety taki sam, lub minimalnie niższy.

Czy to oznacza zapaść na rynku?

Oczywiście trudno posądzić banki o brak specjalistów, którzy mogliby przewidzieć powyższe zjawiska. Niemniej, krok ten może się wiązać z pewnymi rynkowymi zmianami. Będą one przede wszystkim dotyczyć znacznie większego zainteresowania kredytami gotówkowymi, w ramach których Klient uzyska w zasadzie więcej pieniędzy, przy praktycznie tych samych kosztach. Ponadto liczba Klientów zainteresowanych “samochodówkami” może nieco spaść, co będzie się wiązać z chęcia uzbierania korzystniejszego wkładu własnego.

Czy zatem powyższe zjawiska doprowadzą do zmian na rynku kredytów samochodowych? Trudno to jednoznacznie przewidzieć. Niemniej brak atrakcyjnych alternatyw dla kredytów gotówkowych, może przełożyć się na zwiększone nimi zainteresowanie.

Paź
18

Jaki wpływ ma zmniejszająca się wartość pojazdu na kredyt?

Finansowanie następnego pojazdu może być stresujące, nawet jeśli kupujesz pojazd używany. Zazwyczaj używany pojazd będzie łatwiejszy do uzyskania ale nawet wtedy musisz poradzić sobie z wieloma czynnikami wpływającymi na twoje opcje finansowania. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą ofertę, musisz wiedzieć, dlaczego niektóre czynniki mogą mieć taki wpływ.

Dwa z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, to wiek samochodu i przebieg. Być może zastanawiasz się: „Dlaczego wiek i przebieg samochodu wpływają na moje opcje finansowania?” Może to trochę skomplikować, dlatego przygotowaliśmy ten przydatny przewodnik, aby pomóc rozwiać wątpliwości. W końcu chcemy, aby wszyscy nasi czytelnicy otrzymali oferty, na które zasługują. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ubezpieczenie pojazdu

Najważniejszą rzeczą, o którą musisz się martwić przy zakupie nowego samochodu, jest ubezpieczenie. Liczy się jednak też wartość utracona podczas użytkowania samochodu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania na ten temat jest to, że nie zawsze dzieje się tak samo przez cały okres eksploatacji pojazdu. Kiedy sfinansujesz samochód, który jest stary i ma wiele kilometrów przejechanych, utracona wartość będzie znacznie mniejsza niż w przypadku nowiutkiego pojazdu.

W przypadku większości nowych samochodów około 20% wartości traci się w ciągu pierwszego roku. Spowolnienie tempa jest naturalne, bo po pięciu latach samochód byłby zupełnie bezwartościowy. Kiedy kupujesz używane auto, ktoś już dokonał tego ogromnego poświęcenia, więc znacznie mniej prawdopodobne jest, że będziesz pod koniec pożyczki dowiesz się, że jesteś winien więcej niż obejmuje to wartość pojazdu.

Warunki automatycznej pożyczki

Nadal będziesz w stanie znaleźć długoterminowe pożyczki samochodowe na starsze samochody o dużym przebiegu, ale mogą one nie być w twoim najlepszym interesie. Miesięczne płatności za pożyczki długoterminowe zawsze będą niższe, ale spłacisz je przez dłuższy czas. Jednak zastanów się czy naprawdę chcesz spłacić ten samochód przez następne sześć lat ?

W przypadku dłuższych warunków pożyczki ostatecznie zapłacisz za nie więcej. Samochody używane nie są tak dotkliwie dotknięte utratą wartoiści, ale samochody mogą stracić masę wartości po przejechaniu ponad 100 000 km. Zawsze upewnij się, że obliczasz wartość samochodu na koniec okresu kredytowania, aby zobaczyć, ile możesz odzyskać, kiedy go odsprzedasz.

Auto kredyt a wyższe ryzyko

Im starszy pojazd, tym większe ryzyko konieczności poważnej konserwacji. Kredytodawcy zawsze mają to na uwadze, a jako kupujący powinieneś również. Regularna konserwacja nowego samochodu zazwyczaj wymaga tylko wymiany oleju i opon, ale starsze samochody tego wymagają i wiele więcej. Jeśli pożyczkodawca nie uważa, że będziesz w stanie nadążyć za kosztowną konserwacją, może nie zaoferować stawki, na którą Cię stać. W rzeczywistości mogą w ogóle nie oferować konkretnej stawki, ponieważ istnieje historia ludzi, którzy przestają płacić za samochód, gdy problemy mechaniczne spowodują, że będzie on nieczynny.

Najlepiej znaleźć w tym kontekście takiego kredytodawcę, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby w zakresie finansowania pojazdów na obszarach jakie Cię interesują. Skontaktuj się z nim online lub zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej! Z całą pewnością udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie pytania i pomoże zrozumieć, czego tak naprawdę potrzebujesz aby zaspokoić swoje potrzeby związane z finansowaniem samochodu. Teraz już wiesz dlaczego lepiej kupować pojazd używany niż nowy z salonu. Skorzystaj z tej wiedzy!

Lip
26

Ciekawe lokaty i ich wyszukanie

Rosnąca ilość propozycji banków odnośnie produktów takich jak lokaty zachęca do inwestowania w taki właśnie sposób. Dlatego też nie dziwi fakt, że z każdym rokiem rośnie ilość osób, które decydują się na podpisanie takiej umowy.

Lokaty i możliwość uzyskania zysku

Lokaty dają możliwość uzyskania zysku w niewysokiej sumę, jednakże jest on pewny. Już na początku umowy klient doskonale wie, w jakiej wysokości otrzyma zysk z lokaty po zakończeniu okresu umowy. Bankowy Fundusz Gwarancyjny czuwa zaś nad tym aby klient zawsze otrzymał zwrot zainwestowanych środków. Dzięki temu w sytuacji problemów finansowych banku klient ma pewność, że przynajmniej kapitał zostanie mu zwrócony. Lokaty dają zysk w wysokości zazwyczaj kilku procent w skali roku. Jednakże podawane przez banki wartości obrazują oprocentowanie roczne, dlatego też lokaty zawierane na krótsze niż rok czasu terminy dają niższy zysk. Niemniej jednak lokaty mogą być dobrym wstępem do pomnażania gotówki za pomocą innych metod, pozwalają bowiem na poznanie mechanizmów rynku inwestycji. Ponadto jeżeli ktoś przez cały czas odkłada pieniądze na lokacie, z pewnością za pewien czas uda mu się zaoszczędzić dość sporą sumę.

Jak zawrzeć umowę na lokatę

Zawarcie umowy na lokatę nie jest problemem. Wystarczy przejść się do banku i podpisać umowę na interesującą klienta ofertę. Poza tym obecnie bez większych problemów lokaty można znaleźć w Internecie i często tak samo łatwo podpisać umowy na nie online. W dobrej sytuacji są przede wszystkim osoby korzystające z bankowości elektronicznej. Banki bowiem bardzo często przedstawiają propozycje lokat skierowanych indywidualnie dla każdego klienta. Przy określaniu wysokości lokaty jak również innych jej warunków banki niezwykle często bazują na wysokości wpływów na konto klienta czy też jego wydatków. Podpisanie umowy takiej właśnie, oferowanej za pomocą bankowości elektronicznej lokaty jest niezwykle proste, najczęściej bowiem wystarczy jedynie kilka kliknięć myszką, aby dopełnić formalności. Oczywiście przed podpisaniem umowy korzystnie jest sprawdzić inne oferty dostępne w Internecie, aby dzięki temu mieć pewność wyboru jak najkorzystniejszej. Bardzo korzystne są w tym zakresie narzędzia takie jak porównywarki kredytów które pomagają w bardzo krótkim czasie znaleźć jak najlepiej dopasowane oferty. Wyszukiwarki pozwalają określić własne kryteria, które muszą spełnić poszukiwane oferty na lokaty. Wysokość minimalnej kwoty niezbędnej do zawarcia lokaty, wysokość oprocentowania czy okres trwania to te kryteria, które należą do najczęściej wskazywanych przez zainteresowane osoby. Ponadto przed rozpoczęciem wyszukiwania odpowiednich lokat można bez problemu przy pomocy kalkulatora lokat sprawdzić, jaki będzie przewidywalny zysk z jej uruchomienia. Wystarczy w takich narzędziach określić kwotę lokaty, oprocentowanie i czas trwania, aby otrzymać jako wynik wysokość kwoty uzyskanej z konkretnej lokaty.

Cze
05

Ekspresowe chwilówki od ręki.

Szybkość udzielenia pożyczki to jedno z najistotniejszych kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę, kiedy zaczynamy szukać oferty dla siebie. Szczególnie jest to ważne dla osób, które potrzebują gotówkę od ręki. Od czego w rzeczywistości zatem zależy szybkość udzielenia nam pożyczki?. Opowiemy na to pytanie w tym artykule.

Od czego zależy szybkość udzielenia pożyczki.

Coraz więcej słyszy się o pożyczkach, w których decyzja kredytowa trwa do 15 min lub że możemy spodziewać się błyskawicznej wypłaty środków itp. Szczególnie jest to domeną internetowych kredytów. Oczywiście jest to prawda. Otrzymanie pieniędzy na konto trwa zaledwie kwadrans od momentu złożenia wniosku o kredyt. Jednak od czego zależy owa szybkość.

W momencie, kiedy wysyłasz wniosek z prośbą o kredyt, nie rozpatruje go żywy człowiek a zautomatyzowany program do weryfikacji klientów. Dane, jakie zawarłeś we wniosku, są podstawą do pozyskania informacji z biura informacji kredytowej lub z krajowego rejestru dłużników. Na bazie tych informacji oceniana jest twoja zdolność kredytowa w stosunku do oferty, na jaką się zdecydowałeś. A zatem podstawowym czynnikiem przyspieszającym cały proces wnioskowania o chwilówkę to pozytywna historia kredytowa. Warunkiem może również okazać się złożenie wniosku w dni robocze od poniedziałku do piątku. Gdyby twój wniosek wpłynął w weekend możliwe, że decyzja o przyznaniu sobie kredytu przeciągnie się do dnia roboczego następującego po dniu wolnym.

Kolejnym ważnym etapem przyspieszenia jest weryfikacja twojej tożsamości na podstawie przelewu weryfikacyjnego z banku, na które zostanie przelana kwota pożyczki. Warto zwrócić uwagę, aby dane, które podasz na wniosku, były identyczne z tymi, które widnieją w rejestrze bankowym. Twój wniosek o chwilówkę może być odrzucony, gdyby pojawiły się nieścisłości na przykład w miejscu zamieszkania dacie urodzenia i itp. okazuje się, więc że to my mamy ogromny wpływ na przyspieszenie otrzymania środków. Jeżeli jesteśmy odpowiednio przygotowani do złożenia wniosku, wszystko przebiegnie sprawnie i szybko.

Chwilówka w weekend

A co z pożyczaniem i szybkością w dni wolne od pracy? Chociaż jest to niszowe zagadnienie, to niektóre firmy działają praktycznie 24/h zatem otrzymanie chwilówki jest możliwe w weekend. Trzeba okazać się jedynie uważnością w momencie przeszukiwania ofert pożyczkowych. Istotne mogą okazać się informacje czy dana firma udziela pożyczek w formie kodu blik prosto z bankomatu.

Kwi
05

Kredyt, z którym można więcej

Każdy z nas ma różne wydatki, które chce, lub wręcz musi zrealizować. Czasem pojawia się jednak pewien problem. Otóż posiadane środki są niewystarczające do tego, aby można było te wydatki zrealizować. Rozwiązaniem jest rzecz jasna oszczędzania na te wydatki, ale nie zawsze jest to rozwiązanie dobra, bo zwyczajnie brakuje czasu na zebranie potrzebnej kwoty. Można jednak sytuację trochę odwrócić najpierw uzyskując środki i realizując wydatek, a dopiero później spłacać pożyczone środki. Jedną z najpopularniejszych form takiego pożyczania pieniędzy jest bankowy kredyt gotówkowy. Oczywiście jest to rozwiązanie, które kosztuje, bo do pożyczonej kwoty trzeba jeszcze dodać odsetki. Jednak mimo ponoszenia dodatkowych kosztów jest to z pewnością w wielu przypadkach rozwiązanie opłacalne, a o tej opłacalności decyduje właśnie możliwość realizacji pilnych wydatków w odpowiednim terminie, dzięki nawigacjafinansowa.pl uda Ci się wziąć kredyt i spełnić marzenia.

Koszty kredytu?

Kredyt gotówkowy jest bardzo popularny, a co za tym idzie również oferta banków jest bardzo szeroka. Jest to niewątpliwa zaleta, ponieważ można wybrać najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb opcję kredytową. Z drugiej strony jest to pewnego rodzaju utrudnienie, gdyż przy takiej ilości ofert można się troch ę pogubić. Z tego powodu szukając odpowiedniej oferty trzeba po prostu wiedzieć, czym się kierować. Podstawowym i oczywistym kryterium, jakim powinno się kierować szukając dobrej oferty kredytowej są koszty kredytu, które rzecz jasna powinny być jak najniższe. Na koszty te składa się przede wszystkim oprocentowanie, ale znaczenie mogą mieć również różnego rodzaju opłaty prowizyjne, czy manipulacyjne. Co więcej w zależności od wybranej opcji koszty kredytu mogą się nieco zmieniać w zależności od wybranej opcji i różnych warunków. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w przypadku kredytów ze zmiennym oprocentowaniem lub kredytów gotówkowych zaciągniętych w obcej walucie. W pierwszym przypadku oprocentowanie zmieniać się będzie w zależności od zmian wysokości stóp procentowych. Wysokość tych stóp jest bowiem generalnie składową wysokości oprocentowania kredytu (oprócz marzy banku). Podwyżka stóp procentowych w przypadku zmiennego oprocentowania oznaczać będzie droższy kredyt, a ich obniżka przeciwnie. Aby zabezpieczyć się przed takimi zmianami można wybrać ofertę ze stałym oprocentowanie. Jeśli zaś chodzi o kredyty walutowe, to tu głównym czynnikiem mającym wpływ na zmianę wysokości kosztów kredytu jest kurs danej waluty.

Warunki spłaty

To, jak dużym obciążeniem będzie spłata kredytu zależy nie tylko od wysokości jego kosztów. Duże znaczenie ma również to, jak sama spłata ma wyglądać. Chodzi tu przede wszystkim o ilość oraz wysokość rat kredytu gotówkowego. To, jaka opcja będzie najlepsza będzie w dużej mierze podyktowane możliwościami i preferencjami kredytobiorcy. Dla jednych lepszych rozwiązaniem będzie opcja z większymi ratami, ale umożliwiająca szybszą spłatę kredytu, ponieważ ilość rat będzie mniejsza. Inni zaś bardziej będą potrzebowali niższych rat, które nie będą w zbytnim stopniu uszczuplać ich miesięcznego budżetu. Wybór różnego rodzaju opcji jest dość duży na rynku, ale warto też zwrócić uwagę na te, które umożliwiają indywidualne ustalenie warunków spłaty kredytu. Będzie to z pewnością opcja najbardziej optymalna. Można też podzielić oferty na te z ratami równymi, czyli wszystkimi o takiej samej wysokości, jak i z ratami malejącymi. W tym drugim przypadku odsetki są po prostu naliczane od wysokości kapitału, który pozostał do zapłacenia. To zaś powoduje, że w trakcie sukcesywnej spłaty kredytu kolejne raty będą coraz niższe.