Rozsądne Inwestycje

Inwestowanie z głową

Paź
18

Jaki wpływ ma zmniejszająca się wartość pojazdu na kredyt?

Finansowanie następnego pojazdu może być stresujące, nawet jeśli kupujesz pojazd używany. Zazwyczaj używany pojazd będzie łatwiejszy do uzyskania ale nawet wtedy musisz poradzić sobie z wieloma czynnikami wpływającymi na twoje opcje finansowania. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą ofertę, musisz wiedzieć, dlaczego niektóre czynniki mogą mieć taki wpływ.

Dwa z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, to wiek samochodu i przebieg. Być może zastanawiasz się: „Dlaczego wiek i przebieg samochodu wpływają na moje opcje finansowania?” Może to trochę skomplikować, dlatego przygotowaliśmy ten przydatny przewodnik, aby pomóc rozwiać wątpliwości. W końcu chcemy, aby wszyscy nasi czytelnicy otrzymali oferty, na które zasługują. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ubezpieczenie pojazdu

Najważniejszą rzeczą, o którą musisz się martwić przy zakupie nowego samochodu, jest ubezpieczenie. Liczy się jednak też wartość utracona podczas użytkowania samochodu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania na ten temat jest to, że nie zawsze dzieje się tak samo przez cały okres eksploatacji pojazdu. Kiedy sfinansujesz samochód, który jest stary i ma wiele kilometrów przejechanych, utracona wartość będzie znacznie mniejsza niż w przypadku nowiutkiego pojazdu.

W przypadku większości nowych samochodów około 20% wartości traci się w ciągu pierwszego roku. Spowolnienie tempa jest naturalne, bo po pięciu latach samochód byłby zupełnie bezwartościowy. Kiedy kupujesz używane auto, ktoś już dokonał tego ogromnego poświęcenia, więc znacznie mniej prawdopodobne jest, że będziesz pod koniec pożyczki dowiesz się, że jesteś winien więcej niż obejmuje to wartość pojazdu.

Warunki automatycznej pożyczki

Nadal będziesz w stanie znaleźć długoterminowe pożyczki samochodowe na starsze samochody o dużym przebiegu, ale mogą one nie być w twoim najlepszym interesie. Miesięczne płatności za pożyczki długoterminowe zawsze będą niższe, ale spłacisz je przez dłuższy czas. Jednak zastanów się czy naprawdę chcesz spłacić ten samochód przez następne sześć lat ?

W przypadku dłuższych warunków pożyczki ostatecznie zapłacisz za nie więcej. Samochody używane nie są tak dotkliwie dotknięte utratą wartoiści, ale samochody mogą stracić masę wartości po przejechaniu ponad 100 000 km. Zawsze upewnij się, że obliczasz wartość samochodu na koniec okresu kredytowania, aby zobaczyć, ile możesz odzyskać, kiedy go odsprzedasz.

Auto kredyt a wyższe ryzyko

Im starszy pojazd, tym większe ryzyko konieczności poważnej konserwacji. Kredytodawcy zawsze mają to na uwadze, a jako kupujący powinieneś również. Regularna konserwacja nowego samochodu zazwyczaj wymaga tylko wymiany oleju i opon, ale starsze samochody tego wymagają i wiele więcej. Jeśli pożyczkodawca nie uważa, że będziesz w stanie nadążyć za kosztowną konserwacją, może nie zaoferować stawki, na którą Cię stać. W rzeczywistości mogą w ogóle nie oferować konkretnej stawki, ponieważ istnieje historia ludzi, którzy przestają płacić za samochód, gdy problemy mechaniczne spowodują, że będzie on nieczynny.

Najlepiej znaleźć w tym kontekście takiego kredytodawcę, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby w zakresie finansowania pojazdów na obszarach jakie Cię interesują. Skontaktuj się z nim online lub zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej! Z całą pewnością udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie pytania i pomoże zrozumieć, czego tak naprawdę potrzebujesz aby zaspokoić swoje potrzeby związane z finansowaniem samochodu. Teraz już wiesz dlaczego lepiej kupować pojazd używany niż nowy z salonu. Skorzystaj z tej wiedzy!